Skip to main content

AccessTr.neT

txt dosyasına ve txt dosyasından aktarım (vba ile)

txt dosyasına ve txt dosyasından aktarım (vba ile)

Çözüldü #3
Sayın Kur@l;
cevabınız için çok teşekkür ederim. Çalışmanız da harika, yapmak istediğim şeylerin tamamına yakını mevcut ve kesinlikle yararlanacağım.

Yalnızca dosyanın yerini ve dosyayı kullanıcının bir "aç" ve "kaydet" penceresinden seçebilmesini istiyorum. Bence bu başkalarının kullanacağı bir uygulama için son derece önemli, olması gereken bir özellik.

Metin dosyasından Access'e aktarma konusunu Access'te tam olarak incelemedim ama tahminimce, aynen yukarıdaki örneğimdeki gibi alınacak satırlarla ilgili bir takım işlemler yaptıktan sonra tabloya aktarmam gerekeceği için bana pek yardımcı olamayacak gibi geliyor.

Bu iki transfer meselesi excel'de bu kadar kolay iken (ki excel'de de metin dosyasını excel'e aktarma konusunda çok güzel bir sihirbaz var, ama işimi görmüyor, çünkü o uygulamayı da başkaları kullanıyor ve 1-2 tıklamayla halledilebilecek bir hale getirmiştim olayı) access'te neden bu kadar sıkıntılı olmuş, microsoft bunu yaparken aklında ne varmış anlamadım gitti.

Keşke excel'le aynı kodlar ile yapılabilseydi (sadece hücreler yerine recordset kullansaydık), çok iyi olurdu.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: txt dosyasına ve txt dosyasından aktarım (vba ile) - Yazar: WiniFred - 01/10/2011, 17:23
Task