Skip to main content

AccessTr.neT

Otomatik Numara Sıfırlama

Otomatik Numara Sıfırlama

Çözüldü #4
Sayın Gamzeli81;
Otomatik sayı alanları bulunduğu tabloda benzersiz bir alan oluşturularak İlişkisel Veri Tabanı sistemini yürütmek için elzemdir.
Bu noktada evvela otomatik sayı alanlarının silinmelerden dolayı boşalan numaraları tekrar kullanmanın dezavantajlarından bahsedelim. Örnek olarak 1 numaralı kişi Kural olarak kaydettiniz ve onun bilgilerini başka tabloda kullanmak üzere ilişkilere dahil ettiniz.
Daha sonra otomatik sayı alanına bir şekilde 1 numaralı kayıt eklediniz ve 1 numaraya yeni eklediğiniz kişiye de Gamzeli81 adını verdiniz. Bu durumda zaman zaman almak isteyeceğiniz raporlarda gamzeli81 e ait değerler hep eski sildiğiniz 1 numaralı kullanıcı olan Kural`ın verileriyle birliktye geleceğinden hata verecektir.
Gelelim otomatik sayı alanını 1 den başlatmaya....
MEvcut tablonuza sağ tıklayıp kopyalayı seçin. Sonra da sağ tıklayıp yapıştırı seçin. Açılan pencerede sadece tasarım kısmını seçin....
Sonra bir ekleme sorgusu yapın ve mevcut tablonuzdaki verileri yeni tablonuza ekleyin. Otomatik sayının 1 den başlamış olduğunu göreceksiniz. Ancak işlem sonrasında eski tablonuzu silip yeni tablonuzada eskş tablonuzun adını vermeyi unutmayın.
Tekrar söylüyorum bunu yapmanızı önermiyorum. Sadece bir yöntem olarak anlatmak istedim.
Kolay gelsin.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Otomatik Numara Sıfırlama - Yazar: gamzeli81 - 04/03/2011, 16:04
Cvp: Otomotik Numara Sıfırlama - Yazar: Hayri16 - 04/03/2011, 16:08
Cvp: Otomatik Numara Sıfırlama - Yazar: gamzeli81 - 04/03/2011, 16:12
Cvp: Otomotik Numara Sıfırlama - Yazar: Kur@l - 04/03/2011, 16:16
Cvp: Otomatik Numara Sıfırlama - Yazar: gamzeli81 - 04/03/2011, 16:32
Cvp: Otomatik Numara Sıfırlama - Yazar: Hayri16 - 04/03/2011, 17:37
Task