Skip to main content

AccessTr.neT

metin kutusuna girilen sayılarla sütun ve satır sayısı hazırlamak

metin kutusuna girilen sayılarla sütun ve satır sayısı hazırlamak

Çözüldü #34
Yok aynı şeylerden bahsediyoruz sorun yok. Eğer belirtilmezse MAVI renk kümesini default olarak kullanır. Form'un tag'ından istediğin renk kümelerininden birini seçebilirsiniz. (Gri,Yeşil Mor falan var) ya da koddan takip ederseniz o renklerin tamamını const olarak kullanıyor. Renkleri istediğiniz renklerle değiştirebilirsiniz. Efekt verme işlemleri o constları kullandığı için sadece renk atandığı yerde değişiklik yapmak yeterli olur.

Bu arada LBRenkler sanırım RSM1 görürse lbl1 ile eşleştirip resimli label haline getiriyordu. Yerleşimine kodla müdahale etmedim. İstediğin yere koyabilirsiniz diye. Ama rsm1 - lbl,1 rsm2 - lbl2 eşleştirmesi oto olarak yapılıyor...

Son bir ekleme: Form üst bilgi ve altbilgi de de buton koyulunca mousemove olaylarınında bi düzenleme yaptım. Örnekteki Bilgisayarci formunun en altına iki satır ekledim.
F.Section(acHeader).OnMouseMove = "=DetayMouseMove()"
F.Section(acFooter).OnMouseMove = "=DetayMouseMove()"

bunları eklersen tamamdır....
Bana işe yarayan bir müdür göster,sana dünyayı yerinden oynatayım.
                                                                                        Descartes

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: metin kutusuna girilen sayılarla sütun ve satır sayısı hazırlamak - Yazar: Bilgisayarcı - 24/12/2008, 16:43
Task