Skip to main content

AccessTr.neT

çok kullanıcılı databese

orhantanriverdi
orhantanriverdi
5
2671

çok kullanıcılı databese

Çözüldü #1

Sayın Hocalarım.

Eklenmiş güvenlik ayarlarını anlayabilgiğim kadar inceledim. Fakat örnekler genelde Access-2003 versiyon için verilmiş. Access-2010 da hazırlanmışını bulamadım.

Benim sorunuma gelince. Yapmış olduğum program bitme aşamasına yaklaştı. Programa 7 farklı bilgisayardan bilgi girişi yapılıcak. Sorunlarım veya sorun olucağını düşündüklerimi sıralamak istiyorum.

1. Programı böldüm. Bölme derken TABLO ları bir dosyada. Sorgu,form,macro lar falan bir yerde. Sonra tabloları link yaparak ekledim. Doğru olduğundan pek emin değilim?

2. Tabloların olduğu Access de CV ve fotoğraf uzantıları bulunmaktadır. Sorgu,form,vs. olan programı diğer bir bilgisayara kopyalama yapıp. Tablo linkini bağladıktan sonra. cv ve fotoğrafların uzantılarını soruyor. Yani 7 bilgisayarda da bütün uzantıları otomatik görmek mümkünmüdür.

3. Yedi Kullanıcı bilgi girerken yanlışlıkla bilgileri silme durumu olduğunu düşünüyorum. Ve bu başıma gelicek en kötü şey olur herhalde. Veri silmelerini nasıl engelleyebilirim.

Biraz karışık anlattım sanırım. Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum sayın hocalarım.

herkesİN YENİ YILI KUTLU OLSUN.

Saygılar.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
çok kullanıcılı databese - Yazar: orhantanriverdi - 31/12/2010, 15:46
Cvp: çok kullanıcılı databese - Yazar: alpeki99 - 31/12/2010, 16:05
Cvp: çok kullanıcılı databese - Yazar: alpeki99 - 31/12/2010, 16:12
Cvp: çok kullanıcılı databese - Yazar: alpeki99 - 31/12/2010, 19:17
Task