Skip to main content

AccessTr.neT

Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk.

nihatkr
nihatkr
7
4237

Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk.

Şöyle geçmişe dönüp bir baktığımızda bu siteye nerdeyse kuruluşundan beri üyeyim. Hergün nerdeyse hiç kapanmamacasına bu ekran açık ve kişilerin yazdığı soruları ve cevapları okuyorum. Her ne kadar son 1,5-2 aydır çok faal değilsemde aralıksız okuyorum ve izliyorum.

Ama sitede değişimler var. Site yenilenip yapıldıktan sonra bazı seçimler bence çok erken ve yanlış yapıldı ve sabır olayı pek rağbet görmüyor. Bakın adı üstünde burası Access öğrenmenin adresi. Vatandaş bilse zaten niye gelsin. İlkokul 1 e başlayan çocuğa senin 1+3 ü hesaplamak için toplama yapman gerekir bunu yap ondan sonra matematik dersi verelim derseniz, çocuk ilk günden okuldan soğur ve huzursuz olur. Ona toplamanın nasıl yapılacağını 4 e ulaşmanın yollarını göstermek lazım.

Burda son zamanda aynı şeyler olmaya başladı. Soru soranları azarlar gibi cevaplar, bunu yap sonra sorunu sor. bunu yapman lazım. tamam lazım ama garip zaten bilmiyor ki nasıl yapılacağını, bilse zaten sormaz. Orda tıkanmışki gelmiş.

Ben diyorumki bu sitede insanlara yardım ederken, kişileri rencide etmeyin. Hatta dozunu kaçırıp ukalalık seviyesine vardırmayın işleri. Siz sorulan sorulara cevap vermek zorunda değilsiniz. Siz vermezseniz illaki veren çıkacaktır. Bu siteden istediğini alamazsa öteki siteye gidip soracaktır. Bizim en başından mücadelemiz de buna karşı değilmiydi, Kişiler cevapsız çıkmasın. İllaki cevabını alıp çıksın. Ama bakın okuyun şöyle mesajları kişileri döver gibi cevaplar yazıyor insanlar, hatta ukalalık yapıp anlamamışsan sende sorun var diyor. Kişi cevabını almadan, sizinlemi uğraşacam sanki başka site yok diyip çekip gidiyor b, c, d sitesine.

Cevabı veren arkadaşların bir kaybı varmı? yok. çünkü site kendisinin değil. Adminin buna bir yaptırımı varmı? yok. Çünkü biraz kendiside arkadaşlara uyar duruma geldi.

Sevgili admin. ACCESSTR.NET çizgisini kaybetmeye başlıyor. Benden bir dost uyarısı. Böyle giderse kayıp çogalır gibi geliyor.

Nihatkr....
FX-Etopla
Liste Kutusu Oluşturma

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk. - Yazar: nihatkr - 16/12/2008, 15:25
Cvp: Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk. - Yazar: nihatkr - 16/12/2008, 16:28
Cvp: Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk. - Yazar: nihatkr - 16/12/2008, 21:29
Cvp: Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk. - Yazar: cuneyt - 16/12/2008, 17:30
Cvp: Mesajlar ve Verilen Cevaplar hk. - Yazar: cuneyt - 16/12/2008, 17:39