Skip to main content

AccessTr.neT

İşyerleri, Çalışanları ve Diğer şahısların Kayıtları

İşyerleri, Çalışanları ve Diğer şahısların Kayıtları

Çözüldü #1
İyi akşamlar
İl Emniyet Müdürlüklerindeki bazı şubelerde ve ilçe teşkilatında lazım olabileceğini düşündüğüm, faydalı bir program yapmak istiyorum buna henüz detaylı kafa yorma fırsatım olmadı ancak ekte bazı tablo ve formlar yaptım, değerli üstadların bu işe başlamadan fikirleri ve yönlendirmeleri benim için önemli olduğundan üstadların görüşünü almak istedim.

Şimdi bu programa neden ihtiyaç var sorusunada açıklık getirdikten sonra aklıma takılan soruları sırasıyla açıklayayım.
Malumunuz sanırım 2006 yılında yerel yönetimlerin güçlendirilmesi kapsamında çıkarılan işyeri açma ve çalıştırma yönetmenliği ile tüm yetkiler belediyeye devredildi ancak sanırım çoğu il ve merkez ilçe belediyeleri bu yönetmenliğin uygulanması aşamasında siyasetten dolayı biraz ihmalkar davrandıkları için sağlıklı bir otokontrol mekanizması oluşturalamadı, bu yüzden mevcut yüzlerce kanunda emniyet teşkilatına verilen denetleme yetkiside belediyelerden sağlıklı bilgi alınamadığı için yapılamıyor, faydalı olmak amacıyla emniyet teşkilatımızın ve toplumsal yaşamımızı doğrudan etkileyen umuma açık yerlerin emniyet ve huzur için kurumsal hafızaya dayalı bir datasına ihtiyaç duyulduğundan( detaya girmeden) bu işe inşallah başlayacağım.

Şimdi bu işe başlamadan samimi bir şekilde kafama takılan soruları maddeler halinde yazıyorum.
1- Ekte sunulan örnekte İşyeri ve şahıslar arasında öyle bir ilişki kurmalıyım ki ben işyeri girişinden sonra işyeri formundan şahıs butonuna bastığımda ilişkili olmadı, başka bir formdan şahıs bilgilerine giriş yaptığımda işyerinden bağımzı olmalı,
2- yerli ve yabancı şahısların kayıtların örnekteki gibi yaptım yerli olduğu zaman TC NO aktif yabancı olduğu zaman PASAPORT NO aktif olarak ölama yaptım bunlara birde tekrar kayıt varsa tüm bilgileri gelsin komutu ekleyeceğim . acaba farklı bir yaklaşım olabilirmi bu konuda?
3- Arama ve İstatistiklerde hangi kriterleri esas almam lazım?
Aslında benim bazı fikirlerim var ama emin değilim muhakkak bilgisini paylaşmak ve gerekli yönlendirme yapmak için tüm üstadlarımın yardımını bekliyorum.
.rar prg.rar (Dosya Boyutu: 922,17 KB | İndirme Sayısı: 126)
Değişmeyen tek şey değişmenin kendisidir.” Herakleitos

Son Düzenleme: 09/10/2010, 19:38, Düzenleyen: abdulvahap.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
İşyerleri, Çalışanları ve Diğer şahısların Kayıtları - Yazar: abdulvahap - 09/10/2010, 18:53