Skip to main content

AccessTr.neT

Cezaevleri için hazırladığım FİHRİST programı

Cezaevleri için hazırladığım FİHRİST programı

Çözüldü #1
Merhabalar arkadaşlar,

Access'te yeni bir kullanıcıyım. Yaklaşık 25 gündür alakadar oluyorum. Cezaevinde çalışan bir İnfaz ve Koruma Memuruyum, çalıştığım birim itibarı ile cezaevinde bulunan ve yeni gelenlerin;

1- Arşivini yapmak,
2- Hükümlü ve tutuklu olarak raporlamak,
3- Çocuk, kadın raporları almak,
4- Adli ve Terör Mahkumlarının raporlarını almak,
5- Koğuş bazlı rapor almak,
6- İl bazlı rapor almak,
7- Mevcut raporu almak,
8- Kimlik çıkarmak,
9- Hükümlü, tutuklu, hükümözlü raporları almak,
10- Cezaevinde olanlar, tahliye olanlar ve sevk olanların raporlarını almak,
11- Disiplin Cezası alanların raporunu almak,
12- Ödül görüşü alanların raporlarını almak,
13- Hasım olanların raporlarını almak,
14- Oda değişikliklerinin raporunu almak,
15- Eşgal Raporu almak,
16- Kimlik çıkarılmayanların raporunu almak,
17- Kimlik teslim tesellüm raporu almak,
18- Tutanak tutmak,
19- Genel ve Kısmi arama tutanakları tutmak,
20- İlk girişte gerekli olan evrakların çıktısını almak

Şuanda aklıma gelenler bunlar. 18 ve 19'uncu madde hariç hepsini yaptım. ( Her koğuş ve il için ayrı ayrı Tablo, Sorgu, Form ve Rapor olarak ) Yani anlayacağınız hazırladığım programda 200 sorgu, 200 form, 200 de rapor oluştu

Bir tane ana kontrol paneli hazırladım. İl ve Koğuş bazlı sorgu, rapor ve formlarda her il ve koğuş için ayrı ayrı sorgu, form ve rapor hazırladım.

Benim merak ettiğim husus; tek sorgu, tek tablo ve tek rapor kullanmak şartı ile hazırlamış olduğum bir form üzerindeki butonlara tıklayarak bu işlemleri gerçekleştirebilirmiyim. Örnek: her il için bir buton hazırladım. Mesela Ankara ilini yazdığım butonu tıkladığımda Ankara ilinin mahkumlarının bulunduğu ve daha önceden kalıp olarak hazırladığım forma çekebilirmiyim. Çekebiliyorsam bu aşamadan sonra bunu rapor olarak yazdırabilirmiyim.

Hazırladığım programı mahkum verileri ve fotoğrafları içerdiği için yükleyemiyorum. ( SAKINCALI )

Bu konuda yardımcı olabilecek misiniz?

NOT: Visual Basic bilmiyorum
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn " Şüphesiz Biz Allah'tan Geldik ve O'na Döneceğiz "
Son Düzenleme: 24/03/2014, 20:55, Düzenleyen: mntf02.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cezaevleri için hazırladığım FİHRİST programı - Yazar: mntf02 - 22/03/2014, 22:48
Task