Skip to main content

AccessTr.neT

Excelde listelenen isimlerin sayısını bulmak

Excelde listelenen isimlerin sayısını bulmak

Aşağıdaki kod ile combobox1-2-3 den sorgu sonucu listelenen isimlerin sayısını textboxlara yazdırıyorum.Combobox4 e ise " GEÇMİŞ TARİH " ve " GELECEK TARİH "  ifadelerini aldırdım.Combobox4 ten "GEÇMİŞ TARİH" ifadesini seçersem KAYIT alanındaki tarihlerden bugünden önceki tarihleri listeliyorum.Yapmak istediğim ise ; Combobox1-2-3 ten sırasıyla veri seçtikten sonra combobox4 ten veri seçersem listelenen isimlerin herbirinin sayısını textboxlara yazdırmak.Combobox4 ü aşağıdaki koda nasıl adapte edebilirim.

Kod:
sql = "select [ADI],count([ADI]) as sayi from [LİSTE] WHERE [CALISAN_KODU] like '" & ComboBox1.Text & "%" & _
                                                    "' AND [ADI]          like '" & ComboBox2.Text & "%" & _
                                                    "' AND [DOGUM_TARIHI] like '" & ComboBox3.Text & "%" & _
                                               "' group by [ADI] HAVING [ADI] like '" & ComboBox2.Text & "%" & "' "
Set baglan = CreateObject("adodb.connection")
Set rst = CreateObject("adodb.recordset")
Call baglanti
rst.Open sql, baglan, 1, 1

Do While Not rst.EOF

lAdi = rst.Fields("ADI")
   lsayi = rst.Fields("sayi")
   If lAdi = "ALİ" Then
       TextBox1.Value = lsayi
   ElseIf lAdi = "VELİ" Then
       TextBox2.Value = lsayi
   ElseIf lAdi = "LALE" Then
       TextBox3.Value = lsayi
   End If
   rst.MoveNext
Loop

rst.Close
Set rst = Nothing

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Excelde listelenen isimlerin sayısını bulmak - Yazar: alican60 - 22/01/2013, 21:07
Task