Skip to main content

AccessTr.neT

Veri tabanını ağ üzerinden çalıştırırken eklenti yapmak

Veri tabanını ağ üzerinden çalıştırırken eklenti yapmak

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar. öncelikle bu siteye emeği geçenlere çok teşekkür ederim. buradan öğrendiğim bilgiler sayesinde ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir teknik servis programı hazırladım.
programımın yapısı çok basit. özel bir tasarımı yok. sürekli eklemeler yaparak geliştirmeye çalışıyorum. basitçe kendi bilgisayar servisimizde ki kağıt formları bilgisayara girmek amacıyla kullanıyorum. şimdi çalışma yapısı şu şekilde. ana veritabanı server i mizda kayıtlı. veri tabanını böldüm. ve ağdan çalışması amacıyla diğer bilgisayarlara kopyaladım. tablo ve formların bağlantısını yaptım. ağ üzerinden herhangi bir problemi olmadan çalışıyor. her teknisyen istediğ bilgisayardan kayıtlarını girebiliyor. buraya kadar problem yok

fakat şöyle bir problemim var. diyelim ki ana veritabanının örneğin tasarımında bir değişiklik yaptım. veya tablo ya herhangi birşeyler ekledim. bu eklediklerim ana veritabanı ve bilgisayarda olmasına rağmen sadece o bilgisyar ve veritabanı için geçerli oluyor. diğer ağdan bağlı bilgisayarlarda vt1_be dosyasında herhangi bir değişiklik olmuyor. geçenlerde baktım olmadı. veritabanını tekrar böl dedim. bütün kayıtları uçurdum. maalesef yapamadım.nasıl yapabilirim acaba ??? bu konuda net olarak bilgim olmamasına rağmen programımı bir yere kadar sizler sayesinde getirdim. umarım bu soruma da bir çözüm beraberce bulabiliriz. şimdiden çok teşekkür ederim.

Giriş Şifre

K.Adı : kadir
şifre : kadir
Saygılar
.rar TProgram.rar (Dosya Boyutu: 212,35 KB | İndirme Sayısı: 20)
Son Düzenleme: 15/05/2010, 15:08, Düzenleyen: akadguler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Veri tabanını ağ üzerinden çalıştırırken eklenti yapmak - Yazar: akadguler - 15/05/2010, 14:50
Task