Skip to main content

AccessTr.neT

Bir gelir gider programı yapmak istiyorum !!!

emreozbasaran
emreozbasaran
8
8859

Bir gelir gider programı yapmak istiyorum !!!

Çözüldü #1
Merhaba,
Ben oldukça yeni ve acemiyim, yıllar önce epey bi kafa yormuştum ama şu aralar bildiklerimi unuttuğumu gördüm zaten o zamanlarda öyle çok iyi diildim. :)

win xp ve office 2007 kullanıyorum.

Şimdi geleim soruma;
Bir gelir gider prog yapmak istiyorum.
Bnun için bir kategoriler tablom var. (ev, otomobil, İletişim, eğlence, sağlık gibi ) her bir kategori için mesela İletişim için ayrı bi tablo yaptım, İletişim tablosunda mesela avea, vodefone, turkcell, sabithat, adsl gibi giderler olacak.

kategori tablosu ve alt tablolar için anahtar olarak tarihi kullanmayı düşünüyorum.

amaç olarak istediğim ise şu;
* günlük düzenli giderlerimin girişini yapınca
* bana gelirlerim ve giderlerim arasındaki farkı verebilsin
* aylık giderlerimin grafiğini verebilsin
* aylık yada yıllık kategorilerin grafiğini verebilsin ( harcamlarımın ne kadarı nereye gidiyo görebileyim)

şimdi buradaki sorunlarım;
* aylık maaş girişini her ay yapmayayım ama o 12 aya bunu dağıtsın
* toplamları kategoriler tablosunda saklayacağım bunun için alttabloları kategorilere bağlamam gerek bunun içinde tarihi anahtar kabul edeyim diye düşündüm (doğru mu düşündüm bilemiyorum)
* her alt grup tablosunda bir toplam alanı olacak ve bu toplam alanı kategori tablosundaki değerle eşleşecek.

Aslında kullanıcı bayfaruk un yaptığı bir program var örnek olarak onu görmek istedim ama göremedim çünkü bende nedense açılmıyor.
bayFARUK un benzer program linki

YArdımlarınız için şimdiden teşekkürler, umarım doğru konu başlığına yazmışımdır. :))
sanırım yanlış başlıktayım, moderatörlerden bunu nasıl düzelteceğimi öğrenebilir miyim ?
.rar gelir gider bütçe.rar (Dosya Boyutu: 17,19 KB | İndirme Sayısı: 221)
Son Düzenleme: 08/01/2010, 01:00, Düzenleyen: emreozbasaran.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Bir gelir gider programı yapmak istiyorum !!! - Yazar: emreozbasaran - 07/01/2010, 23:39