Skip to main content

AccessTr.neT

Uzun satır ya da satır bölünmesi

Uzun satır ya da satır bölünmesi

Çözüldü #1
Değerli Arkadaşlar;
Forumda "uzun satır", "bölünmüş satır", satır bölünmesi diye arattım "uzun satir" da sadece 2 konu verdi onlarda benim aradığım olmadığı için buraya yazıyorum.

VBA'ya yazdığım güncelleştirme sorgusu çok uzun olduğu için satırı bölerek yazmak istedim. Ama o zaman "sorguda sözdizimi" hatası verdi. Tek satır halinde yazdığımda ise çalıştı. Satır bölmede nerde hata yapmış olabilirim?
1.Çalışan kod(tek satır):
Kod:
"UPDATE TBL_HASTA_BILGI SET tc_no=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin8,adi=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin3,soyadi=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin5,SGK_id=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!kutusgk,SGK_sicil=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin12,SGK_durum_id=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!kutusgkdurum,mah_koy_id=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!kutumahkoy,adres=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin18,tlf=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin20 WHERE Kimlik=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin1"
2.Çalışmayan Kod(Bölünmüş satır):
Kod:
"UPDATE TBL_HASTA_BILGI" _
       & "SET tc_no=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin8,adi=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin3,soyadi=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin5," _
       & "SGK_id=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!kutusgk,SGK_sicil=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin12,SGK_durum_id=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!kutusgkdurum," _
       & "mah_koy_id=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!kutumahkoy,adres=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin18,tlf=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin20" _
       & "WHERE Kimlik=Forms!FRM_HASTAGUNCELLE!Metin1"

İlginiz için şmdiden teşekkür ederim.
Not:Access 2007 kullanıcısıyım.
Sorunu çözdüm. Satırlar arasında birleştirme yaparken boşluk gereken yerleri boş bırakmadığım içinmiş. Örnek 1.satırla 2.satırı bu kodla birleşltirince ...TBL_HASTA_BILGISET tc..... şeklinde ve yine where den önce ...Metin20WHERE... olduğu için.
SET VE WHERE satırlarının önüne boşluk koyunca düzeldi.
Herkese teşekkürler iyi akşamlar.
Hayri16, 12-11-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 21/12/2009, 01:34, Düzenleyen: Hayri16.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Uzun satır ya da satır bölünmesi - Yazar: Hayri16 - 21/12/2009, 00:45
Task