Skip to main content

AccessTr.neT

Eğitim Takip Veritabanı Tasarlarken

Eğitim Takip Veritabanı Tasarlarken

Çözüldü #1
Arkadaşlar, çalıştığım işyerinde personelin eğitim bilgilerini tutup gerektiğinde raporlayabileceğim bir veritabanı hazırlamak istiyorum.Personel tablosunda anahtar olarak sicil numarası, eğitimler tablosunda ise herbir eğitim için bir kod numarası kullanacağım.Kişilerin aldığı eğitimleri kaydetmek için de bu anahtarların ilişkilendirileceği bir tablo hazırlamayı düşünüyorum, ancak her eğitim değişik sayılardaki personele veriliyor.Bir eğitim için tek tek sicil no-eğitim kodu şeklinde belki 10 belki 20 belki de daha fazla kayıt tutacağım ve tablodaki kayıt sayısı çok artacak.Sadece sicil numaralarını anahtar olarak kullanıp, tablonun diğer satırlarında alınan eğitim kodlarını gireyim desem, bir kişinin kaç eğitim alacağı belli olmuyor ki o kadar sayıda sütun açayım.Bir kişi 5 eğitim almışsa diğer bir kişi 25 eğitim almış olabiliyor.Baştan her ihtimale karşı 100 tane sütun hazırlamak da mantıksız geliyor.Bu konuda kullanışlı bir fikir verebilirseniz sevinirim.
Bunun yanında çalıştığı yerde eğitim kayıtlarının tutulup, eğitim kartlarının hazırlanması ile ilgili kullanışlı çalışmaları olan arkadaşlar çalışmalarını, en azından hazırlama mantıklarını paylaşabilirlerse sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Eğitim Takip Veritabanı Tasarlarken - Yazar: bilkan - 13/10/2009, 17:01
Task