Skip to main content

AccessTr.neT

İki ayrı tablodaki verilerden bir üçüncü tablo oluşturmak

İki ayrı tablodaki verilerden bir üçüncü tablo oluşturmak

Çözüldü #1
Üstadlarım benim bir sorunum var kısaca size izah edeyim;aşağıya iki tane tablo ekledim.a tablosundan yer alan veriler tedarikçi firmadan gelen hazır veriler. ben bu verileri ticari programıma aktarmam için b tablosunda görülen tablo formatına dönüştürmem gerekli.her iki tablodaki ortak alan ise b tablosunda görülen SKU kolonunda yer alan stok kodlarıdır.bu kodlar tedarikçi firma tarafından veilmeteler.
Yapılmak istenen

1)İki tablodaki bazı ortak veriler birleştirilerek( ortak verilerin bulunduğu kolon başlıkları farklı fakat içinde bulunan veriler aynı ) B tablosuna uygun formatta bir 3. tablo yaratmaktır ki bu tablo sonra ticari programa tekrar geri yüklenecektir.

2)oluşturulacak 3. tabloda B tablosundaki unininstock kolonu A daki İ kolonu ile karşılaştırılacak ve 3. Tablo B deki verilere göre tekrar güncellenecektir.

3)B'de yer alan listprice kolonu A daki J kolonu ile karşılaştırılacak ve oluşturulacak 3. tablodaki listprice kolonu A daki veriye göre güncellenecektir.

4)Tablo A da yer alan Fakat Tablo B de yeralmayan ( kısaca tedarikçi firmanın stoklarına yeni giren ürünler ) olacaktır.Bu ürünlerinde 3. Tabloya otomatikmen işlenmesi gerekmektedir.

Üstadlarım burada yapmaya çalıştığım şey bir nevi ürün bilgi güncellemesidir.Güncellenecek alanlarsa ; stok adedi(uniinstock) Liste fiyatı ( listprice) kısımlarıdır.Ayrıca tedarikçi stoklarına giren ve Bizde olmayan yeni ürünlerinde, B tablosuna uygun bir formatta oluşturulacak tabloya eklenmesidir.

Üstadlarım bu tablo dönüşümlerini Access te yapmak mümkünmüdür?Eğer mümkünse nasıl gerçekleştirilebilir ? veya Access te olmazsa hangi programda olabilir,yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
.xls a.xls (Dosya Boyutu: 21,5 KB | İndirme Sayısı: 16)
.xls b.xls (Dosya Boyutu: 21,5 KB | İndirme Sayısı: 10)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
İki ayrı tablodaki verilerden bir üçüncü tablo oluşturmak - Yazar: tsonmez2 - 11/10/2009, 20:32
Task