Skip to main content

AccessTr.neT

otomatik kayıt yapmak?

otomatik kayıt yapmak?

Çözüldü #1
selamlar.
öncelikle okuyanların anlaması zor olacak belki, şimdiden kafa karışıklığı için özür dilerim. Img-grin

neyse soruma gelince, çalıştığım yerde gelirler ve giderlerin tutulması amacıyla bir db yapmaya soyundum. herşey gayet iyi gidiyordu ancak kullanacak kişi madem yaptın tam olsun çalışan personelin her ayın 01,15 ve 20 olmak üzere üç periyotta maaş aldığı bir durumda bu bilgilerin otomatik olarak her ay db eklenmesini istedi. giderlerin bir kalemide çalışanlar ve onların maaşlarıdır bilirsiniz.

benim derdimde burada başladı. tablo yapısı biraz karışık gibi duruyor onun için neler olduğunu açıklayarak devam ediyorum.
tbl_gelir_gider : gelir ve giderlerin tutulduğu tablo
tbl_gider_personel : giderin hangi personelden dolayı yapıldığını tutatn giderler ve personel ile baglantılı detay gider tablosu.
tbl_gelir_gider_baslik : gelir ve gider başlıkları tablosu.
tbl_gelir_gider_baslik_detay : gelir gider başlığına bağlı alt başlıklar ve datayları.
tbl_personel_ana : personel bilgileri.
tbl_personel_gorev : personelin görevlerinin tutulduğu tablo.

özetle problemim her program açıldığında çağıracağım "frm_personel_maas_oto" formunun çalışmaya başlaması ile bulunulan ayın kontrolünü yaparak gider tablosuna personelin 01, 15 veya 20 günlerinde maaş kayıtlarını görev tanımlarına göre otomatik olarak "tbl_gelir_gider" tablosuna ve hangi personelden dolayı yapıldığı bilgisinide "tbl_gider_personel" tablosuna eklemek. doğal olarak ilk düşüncem aktif personelin enson kayıt yapılan maaş kaydını tabloda bir alanda tutmak ve bunu karşılaştırmada kullanmak oldu. ancak bunu yazmak ile programa yaptırmak çok farklı işler.
velhasıl bunca kelamın ardından bir fikir, bir yol, bir örnek ile bana zor gibi görünen bu işin üstesinden nasıl gelebiliriz?

örnek db ekte bulabilirsiniz.

ilgilenen herkeze şimdiden teşekkür ederim.
.zip SORU.zip (Dosya Boyutu: 98,6 KB | İndirme Sayısı: 36)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
otomatik kayıt yapmak? - Yazar: gocebe - 16/07/2009, 17:26
Cvp: otomatik kayıt yapmak? - Yazar: esrefigit - 16/07/2009, 17:57
Cvp: otomatik kayıt yapmak? - Yazar: Aykay - 16/07/2009, 20:48
Cvp: otomatik kayıt yapmak? - Yazar: esrefigit - 17/07/2009, 08:41
Cvp: otomatik kayıt yapmak? - Yazar: gocebe - 17/07/2009, 09:32
Cvp: otomatik kayıt yapmak? - Yazar: esrefigit - 17/07/2009, 09:45
Cvp: otomatik kayıt yapmak? - Yazar: gocebe - 19/07/2009, 22:32
Cvp: otomatik kayıt yapmak? - Yazar: assenucler - 20/07/2009, 14:11