Skip to main content

AccessTr.neT

Çoklu arama

Çoklu arama

Çözüldü #1
Arkadaşlar kolay gelsin iyi günler, daha önce bu soruya benzer başka bir sorum arkadaşlar tarafından cevaplandırılmıştı, yani aynı soruyu sormuyorum.

Fakat o arama şekli çok işimi gördüğü halde, başka ihtiyaçlarda ortaya çıktı, yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Daha önce sorgu için verilen ölçüt,

Deyim1:[Adi]&[Soyadi]&[Okulu]&[Anneadi]&[Babaadi]
Like "*" & [Ara ] & "*"

Bu ölçütle, aynı anda adi ve soyadı yazıldığında doğrudan o adla ve soyadla başlayanı buluyor, veya adı yazıldığında o adla yazılı olanları buluyor, veya soyad yazılı olduğunda o soyadla yazılı olanları buluyor,

Ancak sorumu şu, programı kullanan kişilerin bilgisayar bilgileri farklı, anlayışlarıda farklı olduğu için Img-cray birisi Ahmet diye arattırıyor, birisi Ahmet ALTAN diye arattırıyor, birisi ALTAN diye arattırıyor, bunlarda sorun yok, veri geliyor. Sorun arka arkaya anne ve baba adı, anne adı kişi adı, soyadı adı gibi vb. farklı şekillerde arattırıldığında çıkıyor, yani sorgudan veri gelmiyor, arananı göstermiyor.

Bu arattırma sorununun çözülmeyeceği hakkında fikrim yok! İlgilenip yardımcı olacak arkadaşlara teşekkerler.

Not:Önce cevaplandırılmış soruyla devam edim diye düşündüm, hatta başladım, ancak sorun farklılaştığı için burada sormaya karar verdim.
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Çoklu arama - Yazar: danke - 28/05/2009, 23:19
Cvp: Çoklu arama - Yazar: okileturc - 29/05/2009, 01:45
Cvp: Çoklu arama - Yazar: danke - 29/05/2009, 02:15
Cvp: Çoklu arama - Yazar: esrefigit - 29/05/2009, 09:43
Cvp: Çoklu arama - Yazar: tdsharun - 29/05/2009, 10:48
Cvp: Çoklu arama - Yazar: danke - 29/05/2009, 21:45
Cvp: Çoklu arama - Yazar: Nurullah_Serdar - 10/06/2009, 14:12
Cvp: Çoklu arama - Yazar: danke - 17/06/2009, 22:55