Skip to main content

AccessTr.neT

Web sayfasındaki gibi verileri kaydırma?

Web sayfasındaki gibi verileri kaydırma?

Çözüldü #1
Kolay gelsin, konu başlığını ancak buşekilde belirleyebildim. İsterseniz sorumu anlatayım.

Personel bilgilerinin bulunduğu bir taplom var adı "Data" ve onunla ilişkili ayrı ayrı "5" tablom var. "Data" ve bu "5" tablodaki veriler herbir personel bilgisi. Şimdi ben bu personel bilgileriyle ilgili "Bilgi Notu" çıkarmak istediğimde "Data" dan işime yarayan alanları raporda istediğim gibi düzenleyerek çağırıyorum. Ancak personeli tanımak için bunlar yetmiyor, diğer bilgileri de lazım. İşte sıkıntım burada. Yani her tabloda personel bilgisi aynı şekilde yok, bir personel bilgisinde "Data" hariç "1" ve "2" tablolarda veri varken, diğer bir personelde "Data" + "1" +"4"+"5" tablolarında var, buşekilde personele göre verilerin durumu farklılık gösteriyor.

Raporda "Data" daki istediğim alanları düzenledikten sonra, Alt Form olarak düzenlenmiş "5" tabloyu alt alta yerleştiriyorum. Ancak, bazı tablolarda veri olmadığı için rapor alanı bomboş kalıyor, bazılarında çok veri olduğundan şıkışık oluyor vesselam.

Acaba raporda alt alta koyduğum "Alt Formlar" içinde veri bulunmadığında kaybolsa, onun altındaki "Alt Form" yukarıdaki veriden itibaren devam etse Wep'teki gibi, bu mümkün mü? Münkünse yardımcı olursanız sevinirim. Mümkün değilse farklı bir yol olabilir mi?

İlgilenip cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Web sayfasındaki gibi verileri kaydırma? - Yazar: danke - 15/05/2009, 22:17