Skip to main content

AccessTr.neT

Formülle hesaplanan verileri tabloya aktarma

Formülle hesaplanan verileri tabloya aktarma

Çözüldü #1
Hocam çok uğraştım ama olmadı.Exceldeki boş satırı bul veriyi kaydet işlemi gibi birşeyler denedim ama nafile. Ekteki veritabanı düzenlenince,eğitim ve öğretimle ilgilenen öğretmenlerimizin pekçok derdini çözecek. SBS Sınav hesaplaması yapıcak,sınav karnesi çıkaracak,sınıf listesi alacak vs. Ama 10 tane sınav için tüm verileri ayrı ayrı hesaplatma yoluna gittim işin içinden çıkamadım.

İstenilen aslında şu. Bir tane hesaplama motoru olması, bu formda hesaplanan değerlerin tabloda yerine gitmesi. 10adet sınav tanımlandı. Herbiri için doğru yanlış boş ve netlerin vt ye alınması lazım. Alıyorum almasına ama 10 sınav için 10 tane puan motoru yapmam gerekti.her sınıfın katsayılarıda farklı olunca 30 tane motor olacak. Bende motor olup uçucam yakında Img-grin Benzer örnekte bulamadım. yani formülle hesaplanan veriyi ayrı ayrı kaydedecek kod falan. Çok şey mi istiyorum acaba yoksa geri kalan puan motorlarınıda yazıp bişekilde gizleme yöntemine mi gideyim. rar lı dosyanın içinde birde resim var. derdimi anlatmaya çalışan.

Uzun oldu, okuduğunuz için teşekkür ederim.
Uğraşırken aklıma bişey geldi. Benim sorunumu halledecek bir çözüm. Belki daha kolay olabilir ama şimdikinden 1000 kat daha kolay bence. Formu inceleyen arkadaşlar için yeni düzenlemeyi ekledim. 6.sınıf formunda. 10 tane komut düğmesi olsa ve herbiri hesaplamayı tabloda kendi yerine kaydetse iş bitmiş olur. Komut butonuna tabloda yeri buldurup kayıt yaptırmak lazım.

Daha kolay öneriler olabilir belki ama bunada razıyız.Yeni düzenleme. 6.sınıf formunda.Eskisini kaldırdım.
.rar ogrenci bilgi sistemi_donepezil.rar (Dosya Boyutu: 154,86 KB | İndirme Sayısı: 80)
Son Düzenleme: 11/03/2009, 10:22, Düzenleyen: donepezil.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Formülle hesaplanan verileri tabloya aktarma - Yazar: donepezil - 11/03/2009, 09:27