Skip to main content

AccessTr.neT

Yürüyen Bakiye uygulamamdaki problem

Yürüyen Bakiye uygulamamdaki problem

Çözüldü #1
Merhaba,
Örneğini oluşturup eklediğim Yürüyen Bakiye uygulamamda bir problem mevcut. Örneğim üzerinden anlatmaya çalışayım.

Önce SrgYuruyenBakiyeIkraz sorgusunu açın ve parametre istediğinde 7506 değerini girin. Sorgu sonucu bu şekilde doğru çalışıyor. Yani benden istenen yürüyen bakiye şekli böyle. Bir sıkıntı yok buraya kadar.

Şimdi IkrazHareket tablosunu açın. 7506 sicilinin ÖDEME değerlerinden herhangi ikisinin Yıl ve Ay bilgisini aynı yapın (veya aynı yıl-ay bilgisine ait bir kayıt daha girin). Örneğin tabloda iki tane 2012-2 değeri olsun. Şimdi SrgYuruyenBakiyeIkraz sorgusunu aynı sicil için tekrar çalıştırın ve Bakiye değerlerini inceleyin. İşte bu şekilde olduğunda bakiye değerleri o satırlarda bozuluyor.

İşin kötüsü, bu tabloya aynen yaptığımız gibi, aynı sicile aynı yıl-ay değerine ait birden fazla kayıt girilebilecek olması.

Ben bu uygulamayı Access'te yapmaya çalışıyorum. Daha önce kullanılan program QBasic gibi bir dille yazılmış. Yani yürüyen bakiye oluşturuluyor ama ekranda satır satır aşağıya inilebildiği için bir önceki satırın bakiye değeri bir değişkende tutulabiliyor yanlış anlamıyorsam.

Bu şekilde yürüyen bakiye oluşturabilmek için toplamda 4 sorgu kullanıyorum ve SrgYuruyenBakiyeIkraz sorgusunun Bakiye alanını da bir function oluşturuyor.

Bu problemi aşabilir miyim? Yorumlarınızı, fikirlerinizi öğrenebilir miyim?

Ek Dosyalar
 YuruyenBakiye.rar(33.27 KB)

Edit:
Function'daki açıklama satırlarını silip tekrar yükledim dosyayı. Yanlış yönlendirebilirdi.
Son Düzenleme: 26/12/2011, 23:54, Düzenleyen: WiniFred.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Yürüyen Bakiye uygulamamdaki problem - Yazar: WiniFred - 26/12/2011, 23:50
Task