Skip to main content

AccessTr.neT

TEDARİK PLANI OLUŞTURMA HAKKINDA

TEDARİK PLANI OLUŞTURMA HAKKINDA

Çözüldü #1
Araçların akü değişimlerini takip edebileceğim bir çalışma yapıyorum ve yardımlarınıza ihtiyacım. örnek bir dosya ekledim. ilk olarak akü bilgileri formunda anlık depo mevcudunu almak istiyorum. bunu da stok numaraya göre [toplam alınan akü]- [toplam değişen akü miktarı] şeklinde yapmak istiyorum. ikinci aşamada ise bir sonraki yıl için ihtiyaç olabilecek mitarı belirlemek istiyorum. biraz karışık olacak ama adım adım açıklamak gerekirse:
1. araç bilgileri formunda aracın kullandığı akü, akü miktarı ve yaklaşık akü ömrü var. alt formunda da o araca ait akü değişim bilgileri mevcut. ilk olarak yaklaşık akü ömrünü hesaplamak için son değişim tarihi ile bir önceki değişim tarihi araındaki farkı bulup üst formda metin11 e yazdırmak istiyorum.
2. daha sonra gelecek yıllar için bir tedarik planı oluşturmak istiyorum. burada da aracın en son akü değişim tarihi üzerine yaklaşık akü ömrünü ekleyip bir sonraki tahimini değişim yılını bulmak istiyorum.
en son olarak da bunu rapora dökmek istiyorum. rapor da ör. 2012 yılı için değişmesi muhtemel aküler ve depomdaki akü miktarı. eğer depomdaki akü mikrarı 2012 yılı için değişmesi muhtemel akü miktarından az ise x tane akü tedarik edilmeli gibi. umarım ne istediğimi tam olarak ifade etmişimdir. yardımcı olursanız sevinirim.
Ek Dosyalar
 AKÜ TAKİP ve TEDARİK.rar(25.93 KB)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
TEDARİK PLANI OLUŞTURMA HAKKINDA - Yazar: serdar_20 - 24/12/2011, 13:47
Task