Skip to main content

AccessTr.neT

Formda Açılan Kutu ile Bilgi Arama

Coskun0559
Coskun0559
11
9087

Formda Açılan Kutu ile Bilgi Arama

Aşama aşama anlatmaya çalışacağım.
1-Forma araç kutusunda bulunan açılan kutuyu alıp ekledim(Resim1)
2-Açılan Kutuyu ekledikten Sonra Açılan kutu sihirbazı gelecektir.Burda Formumda açılan kutu içinde seçtiğim değere dayan bir kayıt bul seçiyorum ve ileriyi tıklıyorum(resim2)
3-Gelen ekranda sol tarafta kullanılabilir alanlar var ben açılan kutuda hangi alana göre arama yapacaksam onu seçip sağ okla seçili alanlar liste kutusuna atıyorum(resim3)
4-cins alanını seçip ileriyi tıkladığımda bana kayıtlı bilgilerin özetini gösteren ekran geliyor(resim4)
5-Son olarak açılan kutunun ismini Access oto olarak tanımlıyor ve Son butonuna tıklıyoruz(resim5)
6-Formuma Kayıtlar arasında arama yaptıracağım açılan kutumu eklemiş oldum.Şimdi form görünümüne geçiyor ve eklemiş olduğum açılan kutuyu test ediyorum.(resim6)
7-Açılan kutudaki alanları değiştirmek için açılan kutuyu seçiyorum ve açılan kutunun özelliklerinden satır kaynağına giriyorum(resim7)
8-Sorgu oluşturucu ekranında "kazan"(örnekte) tablosu otomatik olarak gelmiş olacaktır.Ben resimde alanları belirtmeye çalıştım.Açılan kutuda olmasını istediğim alanları seçip sürükleyerek resimde görüldüğü gibi alanlara bırakıyorum(resim8)
9-açılan kutunun özelliklerinde sütun sayısı ve sütun genişliklerini resimdeki gibi ayarlıyorum.(resim9)
[Resim: 13zycm1.jpg]
[Resim: 5xmjbd.jpg]
[Resim: wjc7pi.jpg]
[Resim: 2zxwj60.jpg]
[Resim: 2w7mpm1.jpg]
[Resim: zlxdar.jpg]
[Resim: 155osy1.jpg]
[Resim: 2lxth0o.jpg]
[Resim: 5ogn78.jpg]
umarım anlatabilmişimdir
kolay gelsin
Not:Anlatımı Forumda soru soran bi arkadaşımız için yapmıştım,Konuyu Syn Benremix'in tavsiyesi üzerine Açtım.
Saygılar...
--------------------------------------------------------
mesaj güncellenmiştir.
.rar resim.rar (Dosya Boyutu: 775,48 KB | İndirme Sayısı: 185)
.rar örnek.rar (Dosya Boyutu: 679,71 KB | İndirme Sayısı: 345)
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Formda Açılan Kutu ile Bilgi Arama - Yazar: Coskun0559 - 12/09/2011, 18:25
Task