Skip to main content

AccessTr.neT

Library Information System

Library Information System

Çözüldü #1
Öncelikle herkese kolay gelsin, kütüphane sistemi üzerinde çalışıyorum fakat bir sorgu(Query) yazmakta zorlandım.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemimde kitap veya herhangi bir şey ödünç alan kişilerin alma tarihi ve geri getirme tarihlerine göre ceza uygulaması yapmak istiyorum. eğer ödünç verilen tarih bugun ise ve 3 ay içerisinde geri getirilmiş ise herhangi bir ceza almasın fakat 3 ayı geçtiyse belirli bir oranda ceza ödemesini istiyorum.Bunu yazan Visual basic code'u veya direk query'si nasıl olabilir.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler..
.rar library_information_system.rar (Dosya Boyutu: 1,79 MB | İndirme Sayısı: 9)
Çözüldü #2
40 a yakın form arasından hangisinde onu nasıl arayıp bulalım? Lütfen Site Kuralları nı okuyunuz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Kusura bakmayın hocam haklısınız, dalgınlığımdan dolayı yazmayı unutmuşum, operations_Form adı altındaki formda, perform borrow operation ve return borrow operation butonlarıyla bu dediğimi yapmaya çalıştım,bunlar için ise penalty ve deleteborrows,addborrows isimli queryler'i kullandım.ama tam olarak dogru kullanamadıgımdan yardımınıza başvurdum.
Değerli fikirlerinizi için şimdiden teşekkür ederim..
Çözüldü #4
Açıkçası programın işleme ve çalışma mantığını çözmek zor. Ben tüm işlemlerimi üye üzerinden yürütürdüm. Üye geldiğinde kendi adından, kitap ISBN numarasından vs. kaydı bulurdum. Form açılınca geri getirme tarihi geçmiş ise uyarı verdirir sonrasında da gerekli ceza miktarı ne ise o fiyatı yansıtırdım.

Mesela Perform Borrow Operation'dan işlem yapamadım hata aldım. Ne nereyi açıyor takip etmesi dert. Sonunda bulduğum Borrow Operation formunun işlevini anlayamadım. Benden pas sistemi anlayamadan çözüm önermek zor.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
Çok teşekkür ederim yinede,vaktinizi harcayıp baktığınız için. Önerdiğiniz gibi yapmaya çalışacağım. Dediğiniz gibi baya karışık malesef,programı belki iyice düzenledikten sonra tekrar yardımınıza başvurabilirim.Şimdilik iyi günler,teşekkürler..
Çözüldü #6
Mevcut bir program üzerinde değişiklikler yapıyorsunuz sanırım. Bu sizi çok daha fazla yoracaktır. Bir buton ile form açtırmak için dahi makro yazılmış çok gereksiz bir işlem. Program olduğundan daha kalabalık ve çözülmesi zor hale gelmiş vaziyette.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da