Skip to main content

AccessTr.neT

Windows DLL Dosyaları

Hayri16
Hayri16
9
7847

Windows DLL Dosyaları

Windows DLL Dosyaları

DLL (Dynamic Link Library) yani dinamik link kütüphaneleri olarak isimlendirilen dosyalar Windows’un en önemli parçalarından birisidir. Bir DLL dosyası .exe gibi çalıştırılabilir bir programın icrası anında çağırabileceği fonksiyonları barındırmaktadır.Yani diğer bir değişle dll, programların dinamik olarak bağlantı kurabileceği fonksiyonların bir kütüphanesidir.

Windows yüklü bir bilgisayarda system32 veya başka bir dizinde (64 bit için SysWOW64 dizini) bulabileceğiniz dll dosyasının hangi programa ait olabileceğinizi öğrenebileceğiniz bir liste buldum.
(Alıntı)
Tam 1161 adet dll' yi açıklamış.
Buraya sığmayacak kadar uzun olduğu için txt dosya yapıp ekliyorum. Umarım işinize yarar.
.rar DLL_LISTESI.rar (Dosya Boyutu: 19,05 KB | İndirme Sayısı: 44)
Hayri16, 12-11-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Bu listeyi büyük ihtimalle Windows Sistem Yöneticisi vs. den almışlardır ya da SiSoft Sandra vb. programlardan. Bir gün belki bir işe yarar ancak buradakilerin çoğu hepimizde yüklüdür olmayanlarda kurulan programların kütüphane dosyasıdır. Eklediğiniz için teşekkürler.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Sn Hayri paylaşımlarınız ve siteye olan değerli katkılarınız için teşekkürler.
Saygılar....
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

(20/12/2010, 06:39)benremix yazdı: Sn Hayri paylaşımlarınız ve siteye olan değerli katkılarınız için teşekkürler.
Saygılar....

teşekkürler
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
İyi akşamlar üstatlar.

Pc'yi her açtığımda önce ''DLL NOT FOUND'' peşine '' msg not found' hatası verip duruyor.

Üstatların açtığı konuları inceledim ve bir iki OCX(*) ve DLL dosya ve proğramları indirdim çözüm olmadı.Bu konuda eminim yol gösterici arkadaşlar mevcuttur.

İşin sinir bozucu tarafı, psikolijim bozuyor bu iletiler.Az kalsın pc'yi vuracaktım.
"Oyun bitince  şah ve piyon aynı kutuya atılır "
Bunun İçin Biraz Bilgi Vermelisiniz.Mesela OS Sürümünüz Hangisi?,Sisteminizde OS Sürümünüze Göre Service Pack Yüklü mü? Bu Bilgilere Göre Belki Çözüm Üretilebilir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da