Skip to main content

AccessTr.neT

İlk Analiz konumuz : "Dergi ve Kitap Takip Programı"

alpeki99
alpeki99
38
14573

İlk Analiz konumuz : "Dergi ve Kitap Takip Programı"

Grup Kurucusu Hayri16 :

Evimize maddi durumumuza göre dergi alırız. Haber dergisinden tutun da mesleki dergilere kadar. İşte benim önerim bir evde bulunan dergilerin arşivlenmesi. Kütüphane ve kitaplık programı çok yapıldı. Temel adına faydalı olacaktır.

İlk düşünmemiz bir programdan ne bekleriz? Bu program bizim için ne yapmalı? Bir dergi okuyucusunun ve arşivcisinin ihtiyaçları nelerdir. Buyurun arkadaşlar...
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
1-Hiç şüphe yok ki öncelikli olarak aradığı dergiyi-sayıyı çok kolaylıkla bulabilmeli.
2-Aradığı başlığı, konuyu vs. hemen bulabilmeli.
3-Birbiriyle ilişkili konu ve başlıklar, anahtar kelimeleri içerecek şekilde tasnif edilmeli.
** Evet benzer konuların hangi sayı ve konu başlığında bulabilmesi önemli.
** Yazarın tüm yazılarını listeleyebilmeli.
** Her konunun anahtar kelimeleri olmalı. Bu kelimeler hangi konularda geçmiş bulunabilmeli.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
1. Çıkış tarihi (dönem )
2. belki görsellik için kapak resmi
okileturc, 18-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Yavaş yavaş tablolar ve özelliklerini, ilişkileride oluşturalım. Akşama Dia ile çizip eklemeye çalışırım.
1. Büyük bir kütüphanemiz ve/ veya farklı saklama noktalarımız var ise "Raf-Adres" bilgisi
okileturc, 18-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da