Skip to main content

AccessTr.neT

üç tabloyu kayıt kaynağı yapmak

üç tabloyu kayıt kaynağı yapmak

Çözüldü #1
accesste yeniyim sorum şu acaba üç tabloyu bir formda kullanabilmek için yani kayıt kaynağı için nasıl yön izlenmeli veya Sql dosyası nasıl olmalıdır

edit: dosyayı ekledim formlar arasında "öğrenci deneme net" diye form var orada soyadı kısmından sonra açılır kutu ile okullar tablosundan "okulu" kısmını eklemek istiyorum. eklerken bir sıkıntı yaşamıyorum fakat kayıtın tutulacağı yer olarak öğrenci bilgi tablosuna eklemek istiyorum. haliyle form öğrenciler tablosundan yapıldığı için bunu beceremiyorum. yardımcı olursanız sevinirim...
.rar öğrenci vt.rar (Dosya Boyutu: 20,28 KB | İndirme Sayısı: 14)
muradoglu, 28-04-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 03/11/2010, 16:01, Düzenleyen: muradoglu.
Çözüldü #2
Sn muradoğlu,

Örneğinizi eklememişsiniz fakat anladığım kadarıyla, 3 tablodan veri almak istiyorsanız sorgu oluşturmanız lazım. Aşağıdaki linki incelerseniz. sanırım yardımcı olur.

https://accesstr.net/konu-4-sorgularla-c...urmak.html
+repCahiller bilginin kölesi, Alimler ise efendisi olur.
Çözüldü #3
mesajı güncelledim bakarsanız sevinirim
muradoglu, 28-04-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #4
sn muradoglu,

Bir form a sorgu oluşturarak birçok tablodan veri alabilirsiniz ama tek bir tabloya veri girişi yapabilirsiniz. Eğer başka tabloyada veri girişi yapmak istiyorsanız
1- Ana form a bağlı altform oluşturarak
2- Ekleme sorgusu kullanarak formdaki bilgileri başka tabloya ekleyebilirsiniz.
3 - istediğiniz alanların oluştuğu bir "Tablo Yapma" sorgusu oluşturarak tek tablo yaparak bu işlemi yapabilirsiniz.

Maalesef Access tek formdan iki tabloya veri girişi imkanı vermiyor.
+repCahiller bilginin kölesi, Alimler ise efendisi olur.
Çözüldü #5
Sayın muradoglu,

Form üzerinde bütonun click olayına aşağıdaki kodu yazarsanız. Formun kayıt kaynağı değişken yapabilirsiniz.

Me.RecordSource="Tablo İsmi"
ensar236, 22-10-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #6
Ekteki örneği inceleyiniz. Örneğinizde formun kayıt kaynağı deneme isimli tablo, ben bu tabloya ekleyecek şekilde düzenledim,
.rar öğrenci vt.rar (Dosya Boyutu: 22,48 KB | İndirme Sayısı: 20)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da