Skip to main content

AccessTr.neT

İşyerleri, Çalışanları ve Diğer şahısların Kayıtları

İşyerleri, Çalışanları ve Diğer şahısların Kayıtları

Çözüldü #1
İyi akşamlar
İl Emniyet Müdürlüklerindeki bazı şubelerde ve ilçe teşkilatında lazım olabileceğini düşündüğüm, faydalı bir program yapmak istiyorum buna henüz detaylı kafa yorma fırsatım olmadı ancak ekte bazı tablo ve formlar yaptım, değerli üstadların bu işe başlamadan fikirleri ve yönlendirmeleri benim için önemli olduğundan üstadların görüşünü almak istedim.

Şimdi bu programa neden ihtiyaç var sorusunada açıklık getirdikten sonra aklıma takılan soruları sırasıyla açıklayayım.
Malumunuz sanırım 2006 yılında yerel yönetimlerin güçlendirilmesi kapsamında çıkarılan işyeri açma ve çalıştırma yönetmenliği ile tüm yetkiler belediyeye devredildi ancak sanırım çoğu il ve merkez ilçe belediyeleri bu yönetmenliğin uygulanması aşamasında siyasetten dolayı biraz ihmalkar davrandıkları için sağlıklı bir otokontrol mekanizması oluşturalamadı, bu yüzden mevcut yüzlerce kanunda emniyet teşkilatına verilen denetleme yetkiside belediyelerden sağlıklı bilgi alınamadığı için yapılamıyor, faydalı olmak amacıyla emniyet teşkilatımızın ve toplumsal yaşamımızı doğrudan etkileyen umuma açık yerlerin emniyet ve huzur için kurumsal hafızaya dayalı bir datasına ihtiyaç duyulduğundan( detaya girmeden) bu işe inşallah başlayacağım.

Şimdi bu işe başlamadan samimi bir şekilde kafama takılan soruları maddeler halinde yazıyorum.
1- Ekte sunulan örnekte İşyeri ve şahıslar arasında öyle bir ilişki kurmalıyım ki ben işyeri girişinden sonra işyeri formundan şahıs butonuna bastığımda ilişkili olmadı, başka bir formdan şahıs bilgilerine giriş yaptığımda işyerinden bağımzı olmalı,
2- yerli ve yabancı şahısların kayıtların örnekteki gibi yaptım yerli olduğu zaman TC NO aktif yabancı olduğu zaman PASAPORT NO aktif olarak ölama yaptım bunlara birde tekrar kayıt varsa tüm bilgileri gelsin komutu ekleyeceğim . acaba farklı bir yaklaşım olabilirmi bu konuda?
3- Arama ve İstatistiklerde hangi kriterleri esas almam lazım?
Aslında benim bazı fikirlerim var ama emin değilim muhakkak bilgisini paylaşmak ve gerekli yönlendirme yapmak için tüm üstadlarımın yardımını bekliyorum.
.rar prg.rar (Dosya Boyutu: 922,17 KB | İndirme Sayısı: 126)
Değişmeyen tek şey değişmenin kendisidir.” Herakleitos

Son Düzenleme: 09/10/2010, 19:38, Düzenleyen: abdulvahap.
Çözüldü #2
2003 olsa ben dahil yardım eden çok olurdu Img-grin
Çözüldü #3
Hocam zaten daha başlamadım öylesine örnekolsun diye temel atmak için ekledim yanlış olabilir 2003 e çeviri halini ekte sunuyorum tüm üstadlarımın yardımını bekliyorum...
.rar prg.rar (Dosya Boyutu: 87,17 KB | İndirme Sayısı: 48)

Çözüldü #4
ben bir ilişki kurdum ancak alanlarınızı tekrar gözden geçirin tavsiyem şu;
1-işyeri bligiler
2-kişi bilgiler olacak ve var
siz burda ya işyerini baza alıp sorumluları/çalışanı buna ekleyeceksiniz yada kişiyi baza alıp çalıştıgı yerleri ekleyeceksiniz bana kalırsa işyerini baza alırım çalışanları oraya eklerim hangisini alırsanız onun ID'sini digerine sayı olarak tabloda ekle ve ilişkilendir
,ben ilişkilendirdim ama sonucu beni ilgilendirmedigi için sonucuna bakmadım çünkü önemli olan ilişkiyi görmek bu örnekten başka formda çok örnekler var ve ilk önce acces dersleri ve ölümcül hataları gözden geçirip türkçe kelimeleri kullanmamalıyız kolay gelsin
.rar prg-celoyce.rar (Dosya Boyutu: 102,49 KB | İndirme Sayısı: 79)
Çözüldü #5
hocam teşekkür ederim ilişkiden ziyade ilişki mantığını öğrenmek istedim şimdi diyelim işyerine çalışanlarını ekledim peki işyeri olmayan şahısların kayıt mantığı nasıl olacak diyelim türk vatandaşlarını TCNO dan sorgladım peki yabancı şahısları hangi kriterle sorgularız eklediğiniz örnek şahıs altına işyeri ekleme ama siz tersini savunuyorsunuz bu programda detaylı sorgulamada olması lazım o yüzden tabanın sağlam olması için fikir tavsiye bekliyorum ama hala sizden başka kimseden gelmedi iyi akşamlar...

Çözüldü #6
tekrar edip yatacagım Img-grin
bakın şimdi mesele bu programda sanırım işyerini takip etmek ,öyleyse benim dedigim yani işyerine kişiyi eklemek mantıklı
haa siz derseniz ben kişileri sorgulayacagım o zaman sorgudan hangi kişi hangi iş yerinde çalışıyor bulunur ,kişiler tablosuna ayrı bir form dan kişi bilgileri de girilebilir ,suç istatistigi programınızdaki gibi açılan kutu vasıtasıyla kişi seçip işyerine eklersiniz ,ama taban olarak şunu yap önce işyeri bilgilerini iyi düşün planla sonra kişiler ve en sonunda ise ilişkilendirrsin acele etme ...kolay gelsin

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task