Skip to main content

AccessTr.neT

Sorgu Parametre değeriyle bilgi girişi

Sorgu Parametre değeriyle bilgi girişi

Çözüldü #1
Merhaba, Sorguda parametre değeriyle bilgi girişi yaparak raporda gösterebiliyor muyduk? Örnek ek'te olup örnekte açıklama bölümüne olayı izah ettim. Bir projem için basit ama bilinmeyenin basidi yoktur. Üstadlarım bir bakarsanız memnun olurum. Veya buna alternatif bir çözümü nasıl uygulayabiliriz.
Saygılarımla...
.rar Deneme.rar (Dosya Boyutu: 22,68 KB | İndirme Sayısı: 15)
Bilmiyorum kimler bozmuş düzeni,
Görmedim asla günahsız gezeni,
Allahım sen AFFET beni,
Affınla kapansın günah defterim...
Son Düzenleme: 24/09/2010, 20:40, Düzenleyen: HandSword.
Çözüldü #2
sanırım aşağıdakini soruyorsunuz.

Form Üzerinden Sorgu Parametre Değeri

Sorgunuzu resimdeki gibi düzeltin

[Resim: adszwl.jpg]
Çözüldü #3
Hocam iyi akşamlar. Katkınız için teşekkür..
Çözüldü #4
Sayın sledgeab ;

Örnek üzerinde uygulayıp ekler misiniz? Ayrıca yapmak istediğimi umarım anlatabilmişimdir. Sorgudan personeli sorgularken aynı zamanda personel hakkında bilgi girmek. Mesela izin evrakını tanzim edeceğim sorguyu çalıştırdığımda şahıs hakkında ad-soyad bilgileri mevcut, sorgudan parametre değeri giriyoruz aynı zamanda şahıs için izin miktarı ve ayrılacağı tarih ve katılış tarihlerini de belirttikten sonra raporda görüp çıktısını alabilmek... örnek içinde açıklamada yazdım. Cevabınız için teşekkür ederim ama uygulayamadım, örnekte eklerseniz memnun olurum.
Aslında yapmak istediğim, örnek; izin butonuna tıkladığımda bana sorgudan kim diyecek, ben ismini girince zaten bu şahıs hakkında kimlik ve diğer bilgiler mevcut olduğundan bana sadece diğer paremetreler olarak izin Türü, Miktarı, Başlangış tarihi ve Bitiş tarihlerini girmem için tekrar paremetre isyecek veya form girişi isteyecek ve sonra bu girişlere göre rapor oluşacak.
Bilmiyorum kimler bozmuş düzeni,
Görmedim asla günahsız gezeni,
Allahım sen AFFET beni,
Affınla kapansın günah defterim...
Son Düzenleme: 25/09/2010, 01:49, Düzenleyen: HandSword.
Çözüldü #5
sn orhanacan,

rapordaki sorguya 2 adet ölçük yazdım, siz daha fazlası varsa ölçüt eklersiniz.
.rar 1Deneme.rar (Dosya Boyutu: 24,26 KB | İndirme Sayısı: 16)
Çözüldü #6
sn orhanacan. Sorun çözümlendi mi?

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task