Skip to main content

AccessTr.neT

son kullanma tarihi koşullu biçimlendirme ve koşullu filtre uygulaması

son kullanma tarihi koşullu biçimlendirme ve koşullu filtre uygulaması

Çözüldü #1
program üzerine birkaç özellik daha eklemek istiyorum.şöyle ki;

*malzeme giriş çıkış listesi tablosundaki son kullanma tarihlerinde,
-son kullanma tarihi geçen malzeme kırmızı dolgu
-(bugün-30 gün) olan malzeme turuncu dolgu
-(bugün -90 gün) olan malzeme sarı dolgu ile belirtilsin.
belirtilecek malzemeler için bir diğer koşul da çıkışı yapılmamış ( çıkış tarihi bulunmayan ) malzemeler olsun.
veee bu ayrılan veriler eğer varsa ana menu açıldığında bir uyarı penceresi gibi açılarak kullanıcıyı uyarsın.

anlatabildim mi bilmiyorum? bulmaca severlere bir bulmaca daha...yapılabilir mi?hangi yöntem izlenmelidir?

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

sayın benremix in oluşturduğu koşullu biçimlendirmeyi stok kartında uyguladım ve son kullanma tarihi yaklaşanlar diye bir form daha açtım.burda da koşullu biçimledirmeyi uyguladım.bu formda renklere göre yada renklendirmeyi yaptığım koşulla göre sıralama ve filtreleme yapmak istiyorum.nasıl yapabilirim?
.rar LABORATUVAR.rar (Dosya Boyutu: 222,19 KB | İndirme Sayısı: 41)
Son Düzenleme: 06/09/2010, 18:26, Düzenleyen: filiz_lab.
Çözüldü #2
Sn filiz hanım istediğiniz koşullu biçimlendirme yapılmıştır. Sizin örneğinizde rapor olmadığı için hata veriyordu ben bir örnek rapor yapıp komut düğmesi ekledim çalışıyor. Diğer istekleriniz için arkadaşlar yardımcı olur sanırım. Saygılar...
.rar LABORATUVAR.rar (Dosya Boyutu: 210,28 KB | İndirme Sayısı: 84)
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Çözüldü #3
teşekkür ederim sayın benremix.gönderdiğiniz dosyayı inceleyeceğim.rapor baskı ayarlarıyla biraz oynadım , Access görünümünden kurtarmak için biraz uğraştım ama bir problemle karşılaştım.dosyayı o şekliyle yüklüyorum , bugünlük çıkmam gerekiyor.pazartesi günü devam edebileceğim.görüşmek üzereHalay
.rar LABORATUVAR.rar (Dosya Boyutu: 215,99 KB | İndirme Sayısı: 22)
Çözüldü #4
.rar LABORATUVAR.rar (Dosya Boyutu: 222,19 KB | İndirme Sayısı: 30)

sayın benremix in oluşturduğu koşullu biçimlendirmeyi stok kartında uyguladım ve son kullanma tarihi yaklaşanlar diye bir form daha açtım.burda da koşullu biçimledirmeyi uyguladım.bu formda renklere göre yada renklendirmeyi yaptığım koşulla göre sıralama ve filtreleme yapmak istiyorum.nasıl yapabilirim?

*son kullanma tarihi geçmiş olan ve çıkışı yapılmamış ( malzeme giriş çıkış listesi tablosunda çıkış tarihi bulunmayan ) malzeme kırmızı dolgu ve en üstte
*son kullanma tarihine 30 günden az kalan ve çıkış yapılmamış malzeme turuncu dolgu sıralamada 2.
*son kullanma tarihine 90 günden az kalan ve çıkış yapılmamış malzeme sarı dolgu ve sıralamada 3.sırada
Son Düzenleme: 06/09/2010, 18:17, Düzenleyen: filiz_lab.
Çözüldü #5
Forma buton ekle, butonun tıklandığında olayına aşağıdaki kodu yaz

Kod:
Form.RecordSource = "SELECT [MALZEME GİRİŞ -ÇIKIŞ LİSTESİ].[SON KULLANMA TARİHİ], [MALZEME GİRİŞ -ÇIKIŞ LİSTESİ].[BARKOD NO], [MALZEME GİRİŞ -ÇIKIŞ LİSTESİ].[GELİŞ TARİHİ], [MALZEME GİRİŞ -ÇIKIŞ LİSTESİ].[MALZEME ADI], [MALZEME GİRİŞ -ÇIKIŞ LİSTESİ].[TEST SAYISI], [MALZEME GİRİŞ -ÇIKIŞ LİSTESİ].[NOT] FROM [MALZEME GİRİŞ -ÇIKIŞ LİSTESİ] ORDER BY [MALZEME GİRİŞ -ÇIKIŞ LİSTESİ].[SON KULLANMA TARİHİ];"
Çözüldü #6
sayın sledgeab dediğinizi yaptım ancak bana istediğim veriyi vermedi.son kullanma tarihi alanı dolgu içermeyen verileri verdi bana.kod da bir koşul mu eksik acaba? uygulamayı ekliyorum.
.rar LABORATUVAR.rar (Dosya Boyutu: 222,1 KB | İndirme Sayısı: 26)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da