Skip to main content

AccessTr.neT

Yeni Döneme Aktarım Yapamadım

Yeni Döneme Aktarım Yapamadım

Çözüldü #1
Merhabalar;

Öncelikle söylemek istiyorum, formda bulunan örnekler var inceledim ama kendi çalışmama bir türlü uyarlayamadım. Lütfen kusura bakmayın olur mu.!.
Sayın Üstatlar; form üzerinde bulunan liste kutusundan, yine form üzerinde "alt form" olarak bulunan sürekli formum var ve oraya aktarım yapmak istiyorum ama bir türlü yapamadım. Açılacak formun üzerinde gerekli açıklamalarla ne yapmak istediğimi belirttim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim herkese.
.rar CARİ TAKİP.rar (Dosya Boyutu: 30,17 KB | İndirme Sayısı: 12)
Çözüldü #2
2013'e ait seçilen veriler 2014 olarak mı değişecek, yoksa yeni veri olarak mı eklenecek? Aktarılan kayda ne olacak ?
.rar Cari_Takip_Sld.rar (Dosya Boyutu: 43,5 KB | İndirme Sayısı: 11)
Çözüldü #3
Sayın Üstadım; Öncelikle alakadar olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Sormuşsunuz.! "2013'e ait seçilen veriler 2014 olarak mı değişecek, yoksa yeni veri olarak mı eklenecek? Aktarılan kayda ne olacak ?"

Evet form açıldığında solda ki liste kutusu 2013 verilerini içeriyor. Sağdaki formu da ben zaten 2014 dönemi olarak açmıştım. forma aktarılan veriler de dolayısıyla 2014 dönemi olarak aktarılmış oluyor.

Yalnız bir sorum olacak mümkünse tabi;
Siz ayrı bir liste kutusu açmışsınız, aktarımlar bunun üzerinden değilde benim yapmış olduğum liste kususu üzerinden işlem yapıp da aktarma şansımız olmuyor mu acaba?

Birde tümünü aktarıyor bu çok güzel olmuş fakat bir buton daha koyup tümünü değilde sadece seçili olan kaydı aktaramaz mıyız. Veya buton eklemek yerine listedeki kayda çift tıklayarak da, sadece seçili kaydı aktarabiliriz. (bu arada çift tıklandığı zaman seçili olan kaydı 2014 dönemine ben aktarım yaptırmayı yapabildim ama eksik oldu çünkü birinci kaydı aktardıktan sonra ikinci bir kaydı da aktarmak istediğimde, birinci aktardığım veri değişiyor)
Çözüldü #4
Merhaba;
Sanırım bu konuda başkaca yardım gelmeceyek galiba. Img-cray Neyse bana bu kadarı da bayağı yeterli oldu. Bu yüzden emeği geçen Ozan Akkaya hocama çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız. Herkese iyi çalışmalar diliyorum..
Çözüldü #5
Merhaba, eklediğim liste kutusunu hatalı aktarma yapılmasını engelleme amacıyla yaptım, kendi uygulamamda benzeri işlemi yapıyorum.

Seçtiğiniz veriyi geçici tabloya aktarıp geçici tablo üzerinden işlem yapıyor. Eklenen liste kutusunda aktarılacak veriyi görebiliyorsunuz.
Çözüldü #6
Merhaba Ozan Hocam, söyledikleriniz çok mantıklı gerçekten de. Sayenizde uygulamamı devam ettirebildim. Tekrar çok teşekkür ederim..

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da