Skip to main content

AccessTr.neT

Windows XP nin Ne Anlama Geldiğini Biliyor Musunuz?

chopper07
chopper07
6
4664

Windows XP nin Ne Anlama Geldiğini Biliyor Musunuz?

Mesih’in 2000′li yıllarda geri dönmesini bekleyen yalnızca Vatikan değilmiş. Microsoft da, kendi çapında bir “Mesih operasyonu” yürütmüş.
Microsoft’un 2001 yılında piyasaya sürdüğü ve hâlen en yaygın kullanılan işletim sistemi Windows XP’deki “xp” Eski Yunanca’da “Mesih” anlamına geliyor.
KURTARICI WİNDOWS!
Microsoft, 2001 yılında piyasaya çıkardığı işletim sistemine İngilizce’de “deneyim” anlamına gelen “experience”ın kısaltması olarak lanse ettiği “XP” adını verdi. Windows XP’deki “xp” aslında İncillerin de kaleme alındığı dil olan Eski Yunanca da Christ’ın, yani Mesih’in kısaltması.

[Resim: xp2.gif]

“Windows xp” kullanıcıları olarak hepimiz, adında Mesih olan bir işletim sistemindeyiz yani.
HIRİSTİYANLIĞIN SEMBOLLERİNDEN

[Resim: xp5.jpg]

Eski Yunanca’da “x” harfi “khi”, “ro” olarak okuna “p” harfi ise “re” sesine tekabül eder. “XP” böylece, Yunanca’da “khristos” şeklinde yazılan Mesih’in kısaltması, giderek de sembolü olarak kullanılmıştır. Doğu Roma bu kısaltmayı, Hıristiyanlığı benimsemesiyle birlikte sembol olarak kullanmaya başlamış bundan bir haç modeli olan “khi ro haçı”nı çıkartmıştır.
MİCROSOFT DA BİGANE KALMAMIŞ!
Öyle anlaşılıyor ki Microsoft 2000′li yılların Hıristiyan alemi üzerinde oluşturduğu etkinin dışında kalmamış, son işletim sistemi modeline Hazreti İsa’yı kasteden “Mesih” adını takmış. Microsoft’un bu tutumu, Hollywood’da esen rüzgarla da paralel, çünkü Hollywood da 2000′li yıllara birer Mesih hikayesi olan Matrix, Yeşil Yol ve birer Kıyamet senaryosu niteliğindeki Armagedon, Yarından Sonra, Derin Darbe gibi filmler yaptı.
“HAÇLI SEFERİ”NE WİNDOWS DA KATILDI

[Resim: xp3.gif]

Aslında, 2000′li yıllar Batı’da Hıristiyanlığın etkin konumunu başka vesilelerle de gösterdi. 11 Eylül 2001′deki saldırıların ardından ABD başkanı Bush bir Haçlı Seferine çıkm atan söz etti ve peşinden Afganistan ile Irak’ın işgali geldi. O zaman dehşetle fark ettik ki “haçlı seferi” düşüncesi Batı’da canlılığını zaten hiç kaybetmemiş: futbol takımlarından lokantalara, otellerden marketlere pek çok kurumun adındaki “crusade” (”haçlı seferi”) ibaresinde yaşamakta. Öyle ki, ABD’de siyaseti belirleyecek bir konumu ele geçirecek güce erişmiş.
Microsoft gibi, Amerikan ve dünya ekonomisinin bir devinin de bu “haçlı ruhunun” kıyısında kalmayacağını, onu sahipleneceğini düşünmek akla aykırı değil.

[Resim: xp4.jpg]

alıntıdır...

™Hiç Birimiz, Hepimiz Kadar Akıllı Olamayız...®

Pardus kullanmak en iyisi şu durumda Img-grin

Teşekkürler ilginç bir paylaşım oldu
(12/08/2010, 16:01)mustafa_atr yazdı: Pardus kullanmak en iyisi şu durumda Img-grin

Teşekkürler ilginç bir paylaşım oldu
paylaşım için teşekkürler Hz İsada bizim o zamanki incilde inanan insan Hz İsa'nın ahirzamanda geleceğini bilir kanımca bir gerçekte Allah(cc) nüfusu fazla olan hristiyanlara Hz isa ile islamiyete girmeleri için bir fırsat verecektir. ve biz yıllardır din, dil,ırk fobisiyle toplum olarak hep zarar gördük ve görmeye devam ediyoruz japonlar gibi birilerine mahkum olmak istemiyorsak her konuda çalışmalıyız... ama bunun için önce benlik duygumuzu bir kenara bırakmalıyız ve çekirdek aileden değişime başlamalıyız...
önemli not: eğer ABD ingiliz sömürgesinden kaçarak 1860 larda devlet kurup beyin göcüylede teknolojiye hükmediyorsa(internet, microsoft..vb herşeyin mucidi) onları tebrik etmek lazım ve onların teknolojisinin üstüne çıkmak için çaba sarf etmek lazım. saygılar klasik bir uslüp oldu ama kusura bakmayın hala klasik yaklaşımlar var...

Değişmeyen tek şey değişmenin kendisidir.” Herakleitos

Bilgilendirme için teşekkürler hocam..
Bilgilendirme için teşekkürler. En kısa zamanda Win7 ye geçiyorum. Saygılar...
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

(13/08/2010, 04:21)benremix yazdı: Bilgilendirme için teşekkürler. En kısa zamanda Win7 ye geçiyorum. Saygılar...

Img-grin
Hayat bu
ölsende yaşamaya mecbursun!
UNUTMA!!!

(hafta sonu mesai olmadığından mesajlardaki çözümleri ancak hafta içi uygulayabiliyorum)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task