Skip to main content

AccessTr.neT

Kritere göre Metin Kutusunun gizlenmesi veya görünmesi

Kritere göre Metin Kutusunun gizlenmesi veya görünmesi

Çözüldü #1
Merhabalar..

ekteki örnekte

Secilecek alan kısmından yapılan seçime göre alanların gizlenmesi ve görüntülenmesini istiyorum.

Örnein

SEÇİLECEK ALAN kısmında METİN 4 seçilmiş ise Metin1,2,3 gizlenecek ve Metin4,5,6,7 görüntülenecek.

NOT: benim projemde yaklasık 150 adet metin kutusuna bu işlemi uygulayacağımı gözönünde bulundurarak bir çözüm yolu gösteririrseniz sevinirim.
.rar Yeni Microsoft Office Access Uygulaması.rar (Dosya Boyutu: 9,21 KB | İndirme Sayısı: 6)
moskovic, 18-01-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.

Access'e olan heyecanimi kabartan Tek Adres Burası...
Çözüldü #2
Bu işin en güzel yolu tag kullanmaktır. Şu anda vaktim yok ama akşama evden ilgileneceğim bu konuyla. Siz siteden bir yere ayrılmayın.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
En kolayı case ile yapmak. Ama 150 metin kutusu olayı işi biraz zorlar. Bayaa uzun kod yazmak lazım. Gerçi kopyala yapıştır olur ama yine de uzun olur. Her bir metin kutusu için 150 kod olduğuna göre 22500 satır yazmak gerekir. Img-grin))

Daha kolay bir yolu metin kutusu isimlerine göre döngü ile yapmaktır. Onu nasıl yapabiliriz düşünüyorum. Fikir gelince yazarım buraya.

Diğer biçimi merak ettiyseniz inceleyin. 7 metin kutusunu görünce dayanamadım Img-grin))
.rar Yeni Microsoft Office Access Uygulaması.rar (Dosya Boyutu: 43,07 KB | İndirme Sayısı: 22)
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task