Skip to main content

AccessTr.neT

Karıştırma

Karıştırma

Çözüldü #1
Öncelikle bugune kadar yardım eden herkese teşekkürler. Tekrardan bir sorum olacak... cevaplayacak üstadlarıma teşekkürü borç bilirim.

Accsess'de yaklaşık olarak 220,000 kayıt var ve ben bunları karıştırmak istiyorum.

Öyle bir karışsınki birleştirerek oluşturduğum kayıtlar kesinlikle alt alta gelmesin gibi bir durum istiyorum yardımlar için teşekkürler...
Çözüldü #2
Sayın Calixtus;
Örneğinizi ekleyin karıştıralım. Ama eklerken neden karışması gerektiğinide yazarsanız daha zevkli karıştırırız.
Kolay gelsin.
komşuda dülger mi var geliyor keser sesi,
ustalar konuşunca çıraklar keser sesi.
Çözüldü #3
220,000 kayıt eklemesi zor nasıl karıştıracağımı tarif ederseniz sevinirim.
Çözüldü #4
Sayın Calixtus;
BEn sizin maksadınızı seziyorum sanki. Ancak sizin karıştırma dediğiniz her yöntem veriler bulunduğu müddetçe çözümlennebilir kısa sürede.
Ama eğer veri tabanını yeni bir yapıya kavuşturup ilişkileri ve ilişkilerin neticesinde oluşturulan görünümleri sorguları kaldırırsanız sizin dışınızda birilerinin tekrar o verileri kullanılır hale getirmesi oldukça zorlaşacaktır.
Ben yine örneğinizi tüm kayıtlar olmadan eklemenizi ve veri tabanınızın yapısına göre bir karıştırma karmaşık hale getirme sistemi geliştirelim diye düşünüyorum. Kolay gelsin.
Çözüldü #5
Aslında elimdeki data çok kıymetli bir data o yüzden paylaşmak vs... istemiyorum... veritabanında sorgu sual hiçbirşey yok sadece alan olarak id, ad_soyad, tel1, tel2, adres, ürün bilgileri var bunların örneğinin olmasının gereği yok bunlar adlarından da belli olduğu şekilde kayıtlar... yani bunları karıştırmam gerekli... nasıl yapabilirim diye soruyorum... yani sorguya gerek warmı ? numaralarına göre a-z yapsam karşırmı vs...
yada daha farklı bir yöntem
Çözüldü #6
Sayın Calixtus;
Haklısınız kıymetli bir bilgiyi paylaşmayın, zaten bizde gerçek bilgiler olan verileri paylaşmayız sitede...
A>Z Sıralamasını siz yaparsanız başkasıda yapar ve sıralar.
Kolay Gelsin.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task