Skip to main content

AccessTr.neT

Tablo'dan İki Aşamalı Satır Saydırma

Tablo'dan İki Aşamalı Satır Saydırma

Çözüldü #1
İyi Geceler,,

Kendimce yapmaya çalıştığım satır saydırma işleminde istediğim sonuca ulaşamadım.

B sütunundaki makine ismini ve 2 numaralı satırdaki program isimlerini kriter olarak alıp " diğer çalışma sayfasındaki tablodan kaç adet dozaj komutu çalıştırıldığı sayısını ilgili makine ve program adının kesişimine çıkartmak istiyorum.

HT-01'in 1-%100 PAMUK KSR programı 23 adet çalıştığı tablodan gözükmektedir. Ben bunları formül ile bu tabloya yerleştirmek istiyorum.

Nerede hata yapyığımı ve 1-2 örnek işlem hazırlaya bilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum..

Saygılar...
.rar KK Dozaj Hesapla.rar (Dosya Boyutu: 346,97 KB | İndirme Sayısı: 11)
Çözüldü #2
Açıklamanız yetersiz örneği indirdim fakat bir şey anlamadım.
Bizim için zor diye bir şey yoktur, imkansızsa zaman alır...
Çözüldü #3
İyi geceler...

"HT-01" makinesinde "1-%100 PAMUK KSR" programı 23 kere çalışmıştır. Ben bunu çalışma sayfasından süzdüğümde 23 sefer çalıştığını görmekteyim. 29 makine ve 85 ayrı program vardır.Bunları tek tek süzüp bulmaktansa sorgulatarak bulmak amacındayım.
Bunun içinde formül yazmaya çalışıyorum ama çok fazlada uzman olmadığım için takıldım kaldım.

A sütünundaki makine adı ile program adının aynı olduğu satırların sayılması amacındayım. Detaylı anlatamadıysam kusuruma bakmayınız.
Çözüldü #4
Sn:boraday
Sayma işlemi için aşağıdaki förmülü kullanabilirsiniz.
=EĞERSAY(A1:A10;"=Sayılacak Veri Adı")
veya
=EĞERSAY(A1:A10;"Sayılacak Veri Adı")+EĞERSAY(A1:A10;"Sayılacak Veri Adı")
OĞULCAN & OLCAYTUĞ

Oğulcan Excel Web Sitesi
Excel İle Programlama
Çözüldü #5
Merhabalar,

Saydırma konusunda sıkıntı yoktu, ben her iki kritere bakıpta saymasını istiyorum.

Makine Adı "HT-01" olan ve program adı "1-%100 PAMUK KSR" olan ve her ikisinin kesiştiği saydırmayı bulmaya çalışıyorum. " KK Dozaj Bobin Boyama " çalışma sayfasında bu iki değeri seçip filtreleme yapar iseniz çıkan sonuç 23 adet olmaktadır. Ben bu rakkamı bulduran formulün peşindeyim. İlginiz için teşekkür ediyorum
Çözüldü #6
Sn:boraday
E3 Hücresine aşağıdaki formülü yazınız.
Kod:
=TOPLA.ÇARPIM(('KK Dozaj Bobin Boyama'!$A$2:$A$65536="HT-01")*('KK Dozaj Bobin Boyama'!$B$2:$B$65536="1-%100 PAMUK KSR"))
OĞULCAN & OLCAYTUĞ

Oğulcan Excel Web Sitesi
Excel İle Programlama

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da