Skip to main content

AccessTr.neT

Yazılı Metinlerin Toplamı

Yazılı Metinlerin Toplamı

Çözüldü #1
Arkadaşlar Ekli Dosyada Teklif Veren Firmaların Sayısını metinkutusuna yazmasını istiyorum. Bir Firma teklif vermis ise 1, iki firma teklif vermis ise 2 yazsin.

açılır pencereden üyeyi seçince üyenin ünvanı altına yazmasını istiyorum. ama bunu rapor bölümündede yapmalı. Form bölümünde vb kodları ile yaptım ancak aynı kodları rapor bölümüne yazınca olmadı.

bir tek bu iki sikintim kaldi. yardimlarinizi bekliyorum.
.rar deneme.rar (Dosya Boyutu: 29,05 KB | İndirme Sayısı: 10)
Çözüldü #2
Sn Haluk_24, bir acemi olarak yapınızı incelediğimde, Formda olması gereken butonların ve neden sorgularızın olmadığını çözemedim.Üstatlar belki daha yardımcı olur.

Formda, Metin16'nın denetim Kaynağına =Say([ihale_no]) yazmayı deneyiniz.
"Oyun bitince  şah ve piyon aynı kutuya atılır "
Çözüldü #3
Meraba yorum_70 konu yanlis anlasilmis. ben yapilan ihalenin toplamini sormadim. ben bulunan formda teklif veren firmanin sayisini sordum. Üç firmamiz var. bunlarin üçüde teklif vermek zorunda degil. iki firma teklif verdiği zaman iki yazmali, üç firma teklif verdiğinde üç yazmali, bir firma teklif verdiğinde bir yazmali metin16 ya.

ilginize tesekkür ederim. evet acemiyim hemde cok Img-grin
Çözüldü #4
Ben acemi olarak kendimi kastetmiştim, hem ben daha acemiyim, aksi halde kırılırımImg-grin

Örneğinizde, = Say komutunu denedim ve firma sayısını verdi... 1-2-3 gibi.Bence bir deneyin, bir adım bir adımdır.
"Oyun bitince  şah ve piyon aynı kutuya atılır "
Çözüldü #5
hayır orda üç tane ihale yapilmis form var ondan orda üç yazmıs. dördüncü formu eklerseniz dört olacak. bende acemiyim...
Çözüldü #6
ektedir.
.rar deneme.rar (Dosya Boyutu: 22,5 KB | İndirme Sayısı: 16)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da