Skip to main content

AccessTr.neT

Mükerrer olanları renklendir

Mükerrer olanları renklendir

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar,
ben bu access2010'u daha yeni öğreniyorum,
bir sorunum var daha önce excelde hazırlanmış bir tabloyu access'e aldım,
bunu kulanacam ama aynı olan ürünkodları var bunları , form üzerinde tespit edip
o kodları düzenlemem gerek, koşullu biçimlendirme ile yapmak istedim,
malesef başaramadım,UrunKodu alanında aynı olanları renklendirmek istiyorum,
yardımcı olursanız çok sevinirim...
.rar mükerrer.rar (Dosya Boyutu: 37,55 KB | İndirme Sayısı: 15)
Çözüldü #2
Merhaba Sn.krm2013;
Bir acemi olarak banada uzun yoldan yapılmış bir yanıt gibi gelsede bir çalışma hazırladım...Img-grin
Örneği incelediğinizde ama ben bunu istemiştim diyebilirsiniz. Zira ben yapmak istediğiniz düzenlemeyi renklendirme üzerinden yapmadım.
Ben önce kayıt sayısı 1'den fazla olanları getiren "hangi-urun-kodundan-kac-tane-var" adında bir sorgu yaptım.
Sonra FrmMukerrerOlanlarıGetir adında bir form hazırladım. Burdaki açılır kutunun kaynağına hazırladığım sorgudaki kayıt adedi 1'den fazla olanların ürün kodlarını ve yanlarına adetlerini çetim. Sonrada bu açılır kutu içindeki değere göre kayıtları getirmesi için bir buton ve sorgu ekledim.
Gelen liste üzerinden istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.
Bir acemiden bu kadar...Img-grin
İyi çalışmalar.
.rar direnist--mükerrer.rar (Dosya Boyutu: 47,42 KB | İndirme Sayısı: 45)
Çözüldü #3
Malesef arkadaşım ben aynı olan UrunKodu renklensin istiyorum, bu işime yaramaz, yinede teşekkürler...
Çözüldü #4
Arkadasim, amac ayni olanlari bulmak degil mi?. direnist ne güze yapmis iste, ayni olanlari kolayca bulabiliyorsun. Zaten 400'den fazla urun kodu var, hangi biri renklenecek, rengi ne olacak ?
SÖZ VERİYORUM... USLU DURUCAM...
Çözüldü #5
Rica ederim kmr2013.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task