Skip to main content

AccessTr.neT

zil programı

afatsum75
afatsum75
5
2547

zil programı

Ders başlama saatini girince tüm zilleri hesaplayan ve zamanı geldiğinde otomatik çalan zil programı yapmak istiyorum.site deki örnek programları inceledim.programlar o kadar profesyonelce hazırlanmış ki benim gibi çok basit düşünen ve vb bilgisi kıt olan biri için anlamak çok zor.dolayısıyla kendi programıma uyarlayamadım.kendi programımda ders başlama saatini yazıp enter tuşuna basınca liste kutusunda tüm zilleri hesaplıyor.istediğim liste kutusunda yazan ziller zamanı geldiğinde zil klasöründe bulunan müziklerden çalsın.formun zaman dolduğunda olayına komutları yazdım fakat süreöler aralığı 100 ayarlandığı için her 1 sn de bir program çalıştığından istemediğim akisli sesle karşılaşıyorum.süreölçer aralığını büyülttüğümde saat geri kalıyor.
Derdimi anlatabildim mi bilmiyorum ama şimdiden ilgilenenlere teşekkür ederim.
afatsum75, 27-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 14/02/2013, 17:06, Düzenleyen: afatsum75.
özür dilerim programı eklemeyi unutmuşum.
Son Düzenleme: 14/02/2013, 15:12, Düzenleyen: afatsum75.
Dosya yine yok.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
dosyayı gözat ile alıp ek güncelle yaptığım halde ekli dosyam görünmüyor.hatayı nerede yapıyorum anlayamadım.
Ek güncelle değil Ek ekle olacak.

Saygılar...
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

ÇOK GARİP BİR ŞEY İLK DEFA BAŞIMA GELİYOR.DOSYA İÇİNDEKİ ZİL KLASÖRÜNÜ KALDIRDIĞIMDA KABUL ETTİ.DOSYAYI NEDEN ALMADIĞINA DAİR HATA MESAJI YAZARSA İYİ OLUR.ŞİMDİ MÜSADENİZLE DERDİMİ TEKRAR ANLATMAK İSTİYORUM.FORM ÜZERİNDE DERS BAŞLAMA SAATİNİ YAZIYORUM VE ENTER TUŞUNA BASIYORUM.LİSTE KUTUSUNDA ZİLLERİN SAATLERİNİ HESAPLIYOR.İSTİYORUM Kİ FORM ÜZERİNDEKİ ÇALIŞAN SAAT HESAPLANAN ZİL SAATLERİNE DENK GELDİĞİNDE DERS BAŞLARKEN AYRI BİR SES, ÖĞRENCİ GİRERKEN AYRI BİR SES ,DERS BİTERKEN AYRI BİR SES ÇALSIN.BUNU FORMUN ZAMAN DOLDUĞUNDA OLAYINDA YAPMAYA ÇALIŞTIM ZAMAN ARALIĞINI 100 YAPINCA SES ÇOK GARİP ÇIKIYOR.YÜKSELTİYORUM 6000 YAPIYORUM BU DEFA ZAMAN GERİ İŞLİYOR.

İNŞALLAH DERDİMİ ANLATABİLMİŞİMDİR.TEŞEKKÜR EDERİM.GEREKSİZ YERE MEŞGUL ETTİĞİM İÇİN DE ÖZÜR DİLERİM.
.rar zil programı.rar (Dosya Boyutu: 33,59 KB | İndirme Sayısı: 36)
Son Düzenleme: 15/02/2013, 11:24, Düzenleyen: afatsum75.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task