Skip to main content

AccessTr.neT

İlişkilendirme sorunu

İlişkilendirme sorunu

Çözüldü #1
tabloları ilişkilendirip anaforma girilen verilerin tutanaklara aktarılmasını yapamadım. yardımcı olurmusunuz..?
.rar düzenleme.rar (Dosya Boyutu: 206,52 KB | İndirme Sayısı: 34)
Çözüldü #2
anaform dediğiniz anasayfa formu galiba, fakat tutanaklar ile ilgili bir tablonuz mevcut değil.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis

Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Çözüldü #3
Tüm mevzu "kisiler" tablosunda dönüyor.

Anaformdaki kişi bilgileri giriş kısmındaki tüm alanlar ilişkisiz, ya bunların denetim kaynakları tablodaki alanlar ile değiştirilecek, yada kaydet butonu tıklandğında dao veya ado ile tabloya veri aktarılacak,
kisiler tablosunda benzersiz alan olarak "kisino" adında alan eklenmeli ki bu veriye göre tutanaklar açtırılsın. Zaten Tutanakların kayıt kaynağı kisiler tablosu.

Tüm butonların tıklanma olayı katıştırılmış makro olarak düzenlenmiş ve bu makrolar -aç-, -kapa-, -kaydet-. Bunların olay yordamı olarak değiştirilip kod eklenmesi lazım. Tutanak butonlarının tıklandığında olayına yukarıda bahsettiğim kisino alanındaki veriye göre kaydedilen kişinin bilgilerini içeren formun açtırıması lazım.
Tüm bunlar düzenlendiğinde uygulama sorunsuz çalışacaktır.

Bu uygulamanın benzerini 1999 yılından beri sürekli güncel tutmaya çalışıyorum. SAM4 denen illet olduğu halde birçok P.M.'de kullanılıyor.
PolSoft Final

Linkteki uygulamayı inceleyiniz, "anasayfa" isimli formunuzu polsofttaki "frm_suphelimagdurbilgiformu" olarak düşünecek olursanız formdaki tutanak açtırma butonlarının tıklandığında olayına yazılan kodları kullanabilirsiniz,

yorum70 isimli üyemizin de benzeri bir uygulaması var.

ayrıca polnet bulunan bilgisayarda başlat-çalıştır'a \\bitlis yazıp açılan sayfadaki "Fuat_Bal" klasörünün içerisindeki "Polsoft.rar" isimli dosyayı indirip uygulamanın son halini inceleyebilirsiniz.
Çözüldü #4
access te daha yeniyim. Buraya kadar geldim ama ilişkilendirme konusunu çözemedim.Tutanaklar ile ilgili nasıl bir tablo yapmam gerekiyor?
Çözüldü #5
SN.GAS, buraya kadar gelebildiyseniz bravo vallahi.Ben eylul 2010 dan beri bu sitede ve accesse ile ilgileniyorum, ama daha geldiğniz yerin yarısına bile gelemedimImg-grin

Bu uygulamayla neden uğraşıyorsunuz anlamadım, SAM3 sıkıntılı olsada zaten bunlar var...Amacınız istatistiki verilerle ilgili ise halen kullandığım programı paylaşabilirim...146764 Polnetten hafta içi bağlanabilirsiniz.Uygulamanız gayet şık olmuş.
"Oyun bitince  şah ve piyon aynı kutuya atılır "
Çözüldü #6
benim anladığım sizin formlarınız var ve bunları dolduracaksınız

fakat raporlarınız hazır değil... size ve aklınızda bir soru işareti bırakacak bir çalışmam....

https://accesstr.net/konu-word-ile-yapil...urmak.html
Başta..ne demiştik..! ADRES VERİ TABANI SİSTEMİ GELECEĞİMİZ_ GEÇMİŞİMİZ İÇİN PLANLANMALI .ADRES_TC KİMLİK NO. KARDEŞTİR DEDİK; 1999 YILINDA; yola çıktık ya tutarsa misali... H&G_software_M_İ_P programı koyduk o günlerde adına; ilçemdeki tüm bilgileri 255 sutunlu,bir tabloda toplamaya başladık DEDİĞİMDE ;KİMSE İNANMAMIŞTI...bu dev tabloyu sorgu ile bölüp bölüp kullanacağım demiştik ya;O GÜNLERDE;  bazıları bu tablodan birşey olmaz demişti YA hani...Biz yılmadık...çalıştık araştırdık_sorduk_söz dinledik..kör,topal yol aldık; şimdi son rötuj zamanı...(UAVT VE MAKS YOK İKEN GÖRÜLEN RÜYA GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da