Skip to main content

AccessTr.neT

Gün Hesaplama-Yazma

Gün Hesaplama-Yazma

Çözüldü #1
İyi Akşamlar;

Kadına şiddet konularının takibi için küçük bir program hazırlamaya karar verdim.

İskeleti hazırladım....Koruma SÜRESİNİ girip Koruma başlama tarihini girince, bitiş tarihini = Süre+Başlama tarihi için hesaplatmayı ve bitiş tarihi yaklaşan ilk 20 kayıtı form uzerinde görmek istiyorum...

İlk tasarımımda 7 Gün için hesaplattım, ancak diğer süreler için aynı kodu yazınca nedense hepsını 90 gün hesaplıyor.

Tşk.
.rar 6284koruma.rar (Dosya Boyutu: 61,88 KB | İndirme Sayısı: 27)
"Oyun bitince  şah ve piyon aynı kutuya atılır "
Çözüldü #2
Tarih ekleme işlemlerinde dateadd kullamalısınız. İstediğiniz işlemi çalışmanıza uyguladım. Bu arada ister gün sayısını değiştirin, ister başlama tarihini değiştirin, koruma son tarihi yeniden hesaplanır.
Bu arada listenizin denetim kaynağına kalan gün diye bir alan ekledim ve liste kutunuzu buna göre sıralattım. Böylece 20 gün falan olayına girmeye gerek kalmadan en yakın tarihte biteceğe göre sıralanıyor. İşlem yaptıktan sonra liste kutusuna tıklarsanız güncelleniyor.

İnceleyin, kafanız takılan birşey olursa cevaplarım.
.rar demiral_6284koruma.rar (Dosya Boyutu: 89,2 KB | İndirme Sayısı: 56)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
Mehmet Ağbi teşekkür ediyorum, eklediğim soruna göre tam istediğim gibi hatta daha iyisi olmuş.İki sorun var, onlar üzerinde çalışayım, yapamazsam başka bir başlıkta yardım talebinde bulunurum.
Çözüldü #4
Tabii ki. Elimden geldiği kadarıyla yardımcı olurum. Ama baştan söyleyeyim pas sökücü lazım. Acayip gıcırtılar geliyor benden Img-grin))
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #5
Gıcırtılar pastan değildir ağbi,tecrübe ve bilginin siteye yansımasıdır.Elbette ki yokluğun belli oluyor.

Şimdilik sorun yok, konunun uzmanı arkadaşlarla görüşeciğim, koruma süresi bitenleri ne yapacağız, formda nasıl göstereceğiz ! Bir arkadaş, süresi bitenlerİ pasiF yap ve silme dedi,mantıklı geldi, fikirlere açığım.

kONU başlığı ,ç,n, sorun çözülmüştür.Teşekkür ediyorum.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da