Skip to main content

AccessTr.neT

tarih formatlama

tarih formatlama

Çözüldü #1
arkadaşlar tarihleri nasıl formatlıyoruz?
mesela 01.01.2010 tarihini 2010-01 şeklinde nasıl yaparız? yada yanlnız 2010 yada 01 şeklinde.
Hayat bu
ölsende yaşamaya mecbursun!
UNUTMA!!!

(hafta sonu mesai olmadığından mesajlardaki çözümleri ancak hafta içi uygulayabiliyorum)
Çözüldü #2
format([TARIH];"yyyy mm") şeklinde deneyin..Ayrıca tarih fonksiyonları şeklinde ararsanız sitemizde çok sayıda kaynak bulabilirsiniz.
Çözüldü #3
Sn kadirdursun soruyu sorduktan 17 dakika sonra cevap verilmiş. Ancak; iki gün geçmesine ve bugünde siteye girmenize rağmen cevap yok. Olmadıysa olmadı deyin.Başka arkadaşlar çözüm üretebilir. Size cevap veren insanlar bu işi amatör olarak yapıyor. Tek bekledikleri verdiği yanıtların ve çözümlerin işe yarayıp yaramadığını bilmek.
Lütfen emeğe saygı.(Cevaplara geri bildirimde bulunmayan bütün arkadaşlar için geçerli)....Saygılar...
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Çözüldü #4
sayın benremix,
çalışmam işyerinde olduğu için hafta sonları cevap gelsede birşey yapamam. daha öncede sizinle mesajlaştığımızda dediğim gibi "takip etmemezlik yapmıyorum"
sayın BlackEagle' ın vermiş olduğu cevabı deneyeceğim ve dönüş yapacağım merak etmeyin Img-grin
sayın BlackEagle;
bu öneride sorunu çözmedi. ben bu konuyu başka bir şekilde çözmeye çalışacağım.
ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Hayat bu
ölsende yaşamaya mecbursun!
UNUTMA!!!

(hafta sonu mesai olmadığından mesajlardaki çözümleri ancak hafta içi uygulayabiliyorum)
Son Düzenleme: 31/05/2010, 07:48, Düzenleyen: kadirdursun.
Çözüldü #5
Sn Kadirdursun günaydın, O zaman siteye girdiğinizde işyerinde deneyeceğim gibi bir şeylerde yazabilirdiniz. Umarım sorununuzu çözersiniz...Saygılar.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Çözüldü #6
Siz nereye nasıl uygulamaya çalışıyorsunuz ki sorununuz çözülemedi. Eğer açıklarsanız belki başka çözümler üretilebilir. Ancak en pratik tarih formatı belirleme yöntemi budur, bildiğim kadarıyla..

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task