Skip to main content

AccessTr.neT

Açılır kutu ilşkilendirmesinde hata

mguzeltoprak
mguzeltoprak
4
1930

Açılır kutu ilşkilendirmesinde hata

burdan yardım alarak açılır kutu ile birden fazla metin kutusunu ilişkilendirme yapmaya çalıştım fakat ilk seçimden sonra ikinciye geçerken dizin hatası veriyor incelerseniz sevinirim... Büyük ihtimalle ilişkilendirme de bir hata yaptım
Dersler tablosuyla Ders durum formunu ilşkilendirmeye çalıştım. ders durum formunda ders koduna tıkladığımda ders adı vs gelecekti ve geliyorda ama dediğim gibi dizin sorunu var
.rar ogrencitakip_2010-05-24.rar (Dosya Boyutu: 92,13 KB | İndirme Sayısı: 12)
Son Düzenleme: 24/05/2010, 23:45, Düzenleyen: mguzeltoprak.
dizin sorunu ile ne kastetdiğinizi anlayamadım. Gönderdiğiniz örnekteki görebildiğim sorun ilişkilendirmede.

"Ders Durum" tablosundaki "Ders Kodu" alanı ile "dersler" tablosundaki "Ders Kodu"nun ilişkilendirilmesi gerekli.

Örneğinizde "Ders Durum" tablosundaki "Ders Kodu" alanı ile "dersler" tablosundaki "ID" alanı ilişkilendirilmiş.

Ayrıca bu şekilde tablo adı ve alan adı kullanmak yanlış. bkz. Yapılmaması gereken ölümcül hatalar
Sn mguzeltoprak bir gelişme var mı? Saygılar...
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

hayır bir türlü yapamadım.ders kodu ve ders kodunu ilşkilendirdim fakat olmadı alan adlarını deiştirerekte yaptım yine olmadı üstünde uğraştıkça diğer ilşkilendirmelerimde bozuluyor bu hafta bitirmem gerekn bi şey ve hala öyle bozuk bi halde duruyor... Halim harap anlayacağınız
Sn mguzeltoprak Ozan hocamın dedikleriniz yaptınız mı? İşin başındayken https://accesstr.net/konu-yapilmamasi-ge...talar.html dikkat ederseniz iyi olur. Düzenlenmiş son örneğinizi ilk mesajdaki değiştiriniz. Saygılar...
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task