Skip to main content

AccessTr.neT

İki kayıt arasında işlem yapma

İki kayıt arasında işlem yapma

Çözüldü #1
Merhabalar,

Öncelikle forumda paylaşımda bulunan ve yardımlarını esirgemiyen herkeze teşekkür ederim. Çeşitli örneklerden incelediğim ve öğrenebildiğim kadarı ile iş yerim için ufak çapta bir veritabanı hazırladım fakat bir noktada tıkandım önceki sorularda aradım örnekleri inceledim fakat sonuca ulaşamadım. Yapmak istediğim hesaplamayı daha iyi anlatabilmek örnek bir vt ekledim. Sorunum iki kayıt arasında işlem yapmak. iki tarihi sorgudan seçtirebiliyorum fakat bu iki tarih arasındaki sayaçların farkını alıp günlük tüketimi yada seçtiğim tarih aralığındaki tüketimi hesaplatamıyorum. Örnek olarak 22.12.2010 tarihindeki sayac1 "310" sayac2 "210" sayac3 "110" değerinden 21.12.2010 tarihindeki sayac1, sayac2 ve sayac3 değerinin farkını alıp toplam kısında görmek istiyorum. yani toplamda [(310-300)+(210-200)+(110-100)]=30 değerini alabilmem için yardım eden olursa çok sevinirim.

Teşekkürler
.rar deneme.rar (Dosya Boyutu: 8,01 KB | İndirme Sayısı: 17)
Çözüldü #2
Sayın biber09 sorgu ile daha rahat yapabileceğinizi düşünüyorum.

Aşağıdaki konuyu incelemenizi tavsiye ediyorum.Veya diğer sorgu örneklerini forumdan aratmanızı.

Gelişmiş Sorgu Örnekleri
Son Düzenleme: 20/04/2010, 16:49, Düzenleyen: stavuert.
Çözüldü #3
İnceleyin lütfen, bakalım istediğiniz böyle birşey mi?
.rar deneme_2010-04-20.rar (Dosya Boyutu: 13,21 KB | İndirme Sayısı: 19)
Çözüldü #4
sayın stavuert öneriniz için teşekkür ederim gelişmiş sorguları inceleyeceğim.
sayın ercansahin yardımınız için çok teşekkürler.
Çözüldü #5
Sorununuz çözüldümü?
Çözüldü #6
Merhabalar geç cevap yazdığım için özür dilerim. Evet sorunum çözüldü çok teşekkür ederim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task