Skip to main content

AccessTr.neT

Access Databaselerinizi Web'de Kullanmak

Access Databaselerinizi Web'de Kullanmak

Merhaba arkadaşlar,

Şimdiye kadar hep soru sordum ancak şimdi kendimde hocalarım izin verirse öğrendiğim yada öğrendiğimi sandığım birkaç bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.

Muhakkak içinizde bilenler vardır ancak benim gibi kısa süredir bu işlerle uğraşanlar için çok güzel bir kaynak buldum.

Şimdi arkadaşlar bir databaseiniz var ve bu databasede tablolarınız var.Bu tablolarınızdaki alanlara yeni kayıt eklemek, silmek, düzenlemek vs gibi işlemleri zaten Access üzerinden yapabiliyorsunuz.

Diyelimki bu işlemlerin hepsini web üzerinden yapmak istiyorsunuz.

Öncelikle bir domaine ve hostinge ihtiyacınız olucaktır.(paralı hosting ve domainlerin yanısıra birçok ücretsiz hosting ve domainde mevcut).

Diyelimki hosting ve domainede sahip oldunuz.

Bu linkteki http://xlinesoft.com/ASPRunnerPro/download.htm isim ve mail alanını dolduruyorsunuz ve asprunner isimli uygulamanın download linki mail olarak size geliyor.

Programı kurduktan sonra o sizi yönlendiriyor.

Yani kısacası web tabanlı bir veritabanı yönetimi istiyorsanız.Bu işe ilk başlayanlardansanız kod örneklerini görmek ve birebir içinde olmak açısından bu program ve iyi düzenlenmiş bir mdb sizin için yeterli.

Biraz inceleyin arkadaşlar.Sorusu olanlara burdan yardımcı olmaya çalışacağım.
Sn stavuert deneme fırsatım olmadı ama yine de paylaştığınız bilgiler için teşekkürler. Saygılar...
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Rica ederim hocam.Sizede saygılar
Paylaşım için teşekkürler.

Host ve Domain konularında indirimli olarak yardımcı olabiliriz.

Ayrıca Asp konusunda da ihtiyacı olanlara elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz. Fakat sitemizin ana temasının Access olduğunu yinede unutmayalım.
™Hiç Birimiz, Hepimiz Kadar Akıllı Olamayız...®

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.. Çok düşünceli bir çaba...
İnadına, ille de Accesstr.net...
Merhaba arkadaşlar,

Konuda belirttiğim gibi Access veritabanınızı (sadece tablolar) asp yardımıyla webde kullanma olayını tamamlamak üzereyim.Bana ait olan bir domain ve host sayesinde hemen hemen bitirme aşamasına geldim.

Tablolarınıza yeni kayıt ekleme-düzenleme-silme-farklı kriterlere göre sort etme-rapor görüntüleme-yazdırma gibi bir çok işlevi web üzerinden yapabiliyorsunuz.

Bu akşam kısmetse burdan web adresini ve login bilgilerini paylaşacağım.

Şimdiden emeği geçen herkese teşekkür etmek istedim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task