Skip to main content

AccessTr.neT

Raporda Döviz değerlerini ayrı ayrı toplama

Raporda Döviz değerlerini ayrı ayrı toplama

Çözüldü #1
arkadaşlar merhaba

ekteki örnekte göreceğiniz üzere, ödeme sorgusu tablosunda çıkan sonuçları rapora alıyorum. ancak göreceğiniz üzere birim bölümde Euro ve Dolar olarak iki farklı para birimi var. bu değerlerin ayrı ayrı toplamlarını raporda göstermesini nasıl sağlayabiliriz?

ayrıca rapora sağ tıkladığımızda "ver" seçeneğinde xml. den worde kadar bir çok programa raporu gönderebiliriyoruz. excel'e de bu şekilde gönderebilir miyiz ?

teşekkürler
.rar deneme.rar (Dosya Boyutu: 30,18 KB | İndirme Sayısı: 15)
magmar, 02-10-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
Alıntı:ekteki örnekte göreceğiniz üzere, ödeme sorgusu tablosunda çıkan sonuçları rapora alıyorum. ancak göreceğiniz üzere birim bölümde Euro ve Dolar olarak iki farklı para birimi var. bu değerlerin ayrı ayrı toplamlarını raporda göstermesini nasıl sağlayabiliriz?
Asıl sorgu üzerinden para birimlerini gruplayıp diğerlerini toplayan yeni bir sorgu yapıldı, bu sorguyu kullanan yeni bir rapor yapıldı ve bu rapor asıl raporunuza alt rapor olarak eklendi.

Alıntı:ayrıca rapora sağ tıkladığımızda "ver" seçeneğinde xml. den worde kadar bir çok programa raporu gönderebiliriyoruz. excel'e de bu şekilde gönderebilir miyiz ?
Normalde ver seçeneği altında Excel'de vardır. Ya sizin sisteminizde bir sorun olabilir veya gözünüzden kaçıyor olabilir. Ofisi tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.
.rar Doviz_Toplam_Seruz.rar (Dosya Boyutu: 30,12 KB | İndirme Sayısı: 64)
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #3
Teşekkürler sayın Seruz.

tam istediğim şekilde oldu Img-grin

2007 kullanıyorum. galiba bahsettiğim excele ver özelliği 2003 de var 2007 de yok. başka bilgisayarda da kullandım ondada yine ver -> ecvel çıkmadı.
Çözüldü #4
Merhaba..

Office 2007 kullanıyorum.. Bir rapor önizleme üzerindeyken, sağ klik yaptığımda aldığım görüntü aşağıdaki gibi..
.rar Resim1.rar (Dosya Boyutu: 95,81 KB | İndirme Sayısı: 14)
Çözüldü #5
teşekkürler.. bi kere kaldırmıştım accessi..düzelmemişt. tekrar kaldırıp deneyeyim en iyis

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task