Skip to main content

AccessTr.neT

Onay kutu seçili olanları nasıl toplatırım?

Onay kutu seçili olanları nasıl toplatırım?

Çözüldü #1
Değerli dostlar;

YonetimGelirleri tablosuna onay kutu alanı ekledim.

Veri bulunduğu için, Liste24'den 1019 HASAN SÜR adlı mal sahibini seçiniz, bu kişi mal sahibidir ve apartman yönetimine geçmiş yıllardan borçludur.

Aynı listede 1019 A. Bahadır Dursun ise, yukarıdaki kişinin kiracısıdır ve yönetimden alacaklıdır.

Olayımızda, kiracının alacakları üzerine mal sahibinin borcu kadar bloke konulmuştur. Kiracıya ilk etapta alacağından bloke konulan miktar düşüldükten sonra kalanı ödenecektir. Kalan alacağı ise, mal sahibi borcunu taksitler halinde ödedikçe, ödenen miktar kadar kiracıya ödeme yapılmak suretiyle, alacağı sonlandırılacaktır.

Yapmak istediğim ve yapamadığım şu...

Form3'deki 1019 HASAN SÜRMELİ mal sahibi hareketlerini gösterir altformda, örneğin 01/03/2010 "tahsilTarihi" metin kutusu yanındaki 3 onay kutusunu seçtiğimde, üstteki MSAHİBİ BORÇ ÖDEMELERİ etiketi altındaki Metin13'e:

1- Seçilen onay kutularının toplamı olan 202,00 rakamının gelmesi, aynı şekilde mayıs, haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında mal sahibinin yaptığı ödemelere ait tarihe göre onay kutusu toplamlarının yukarıdaki metin kutusunda toplanması..

2- "tahsilTarihi" yanındaki onay kutularının hiç biri seçili değilse, Metin13'deki değer 0 (sıfır) olmalı.

Bu arada, şöyle bir durumla karşılaşıyorum. Altformda "tahsilTutarı" yanındaki onay kutularından herhangi birini seçince, onay kutularının tümü seçili hale geliyor, oysa sadece seçili olanlarla ilgili tutarlar Metin13 'de toplanacak...

3- Resimde de değindiğim gibi, 2 rakamlı dikdörtgen içine alınan kısımların dışında kalan, Form3'deki bilgiler raporda gözüksün diye düşünüyorum. Bu nasıl yapılabilir?

Değerli yardımlarınızı bekliyorum.

İlginiz ve yanıtınız için önceden teşekkürler..
.rar Sor_Fon_01032010.rar (Dosya Boyutu: 120,38 KB | İndirme Sayısı: 28)
Son Düzenleme: 01/03/2010, 08:47, Düzenleyen: assenucler.
Çözüldü #2
Ekteki örneği inceleyin lütfen.. Seçimleri yaptıktan sonra, değişiklikleri kaydet düğmesine tıklayınız... Zaman problemimden dolayı rapor konusuna bakamadım. Kolay gelsin..
.rar Sor_Fon_01.03.2010_ercan.rar (Dosya Boyutu: 47,43 KB | İndirme Sayısı: 38)
Çözüldü #3
Sayın ercansahin;

Merhaba... Gününüz aydın, neşeniz sağlığınız yerinde, kazancınız bol ve her şey gönlünüzce olsun...

Bu ne hız hocam! Sağolun varolun.

Zamanınızın uygun olduğu zaman, rapor olayını da sizden ya da dostlardan rica edebilir miyim?

Sevgi ve saygılar..
Son Düzenleme: 01/03/2010, 10:16, Düzenleyen: assenucler.
Çözüldü #4
sn. assenucler,

ercan hocamın örneğinde A. Bahadır Dursun isimli kişiden 172,00 seçildiğinde ve HASAN SÜR isimli kişiden 30,00 seçtiğimizde Metin13'de 202,00 yazıyor.

kişilerin alacak toplamları ayrı ayrı hesaplanması gerekmiyor mu?
Çözüldü #5
Sayın sledgeab;

Günaydın. İyi haftalar..

Değerli Admin'imiz şu an dışarıya çıkıyorum. Kusura bakmayın, gelince yanıt vereceğim..
Çözüldü #6
sn assenucler, ekteki örneği inceleyiniz.
.rar Sor_Fon_01.03.2010_sled.rar (Dosya Boyutu: 50,07 KB | İndirme Sayısı: 52)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task