Skip to main content

AccessTr.neT

birleştirme sorgu

birleştirme sorgu

Çözüldü #1
sn seruz
göndermiş olduğun örnek talebimi karşıladı. fakat tblanatabloda olupda görüşmesi olmayanlar sorgu1 de gelmiyor. Bir diğer sorum yana liste kutusu formunda sorgulama yaptığımda üzerine tıkladığımda yana açılan görüşme listesini form olarak açmak istiyorum. örnekleri ektedir, teşekkürler
.rar ÖRNEK.rar (Dosya Boyutu: 527,29 KB | İndirme Sayısı: 45)
HAYRİ AKIN, 10-12-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
Selam, Dostum sorunu anladığım kadarıyla örneğini düzenleyip gönderiyorum. Umarım istediğin gibi olmuştur.
.rar ÖRNEK.rar (Dosya Boyutu: 2,04 MB | İndirme Sayısı: 41)
Çözüldü #3
Doğru, sadece görüşmesi olanları listeliyordu çünkü görüşme kayıtları sorgusundan alıyorduk isim listesini.
Sadece Anatablo kayıtlarını kullanan yeni bir birleştirme sorgusu yaptım ve isim listesinde onu kullandım, böylece sorun çözüldü.

yana_liste_kutusu formunda isimlere çift tıkladığınızda görüşme kayıtları formu açılacaktır.

Notlar:
* Her gönderilen örnekte, dosyaların olduğu klasör farklı görünüyor.
En sonuncusu C:\Users\Exper\Desktop\Örnek idi, bir önceki farklıydı, sn. DostKervani'da farklı klasöre yüklemiş. Bu dosyaları mesela C:\GORUSME gibi sabit bir klasöre koyarsanız, sizde bizde daha rahat ederiz. Her seferinde yeni klasörler oluşturmak veya dosyaları tekrar bağlamak zorunda kalmayız.
* tblanatablo adlı tabloda, deneme dosyasında GOLUPOLMADIGI olarak geçen alan diğer dosyalarda GOLUPOLMADIĞI şeklinde geçiyor. Diğerlerinide G olarak düzeltirseniz daha iyi olur.
.rar BIRLESTIRME_Seruz.rar (Dosya Boyutu: 39,86 KB | İndirme Sayısı: 51)
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #4
(20/02/2010, 03:46)Seruz yazdı: Notlar:
* Her gönderilen örnekte, dosyaların olduğu klasör farklı görünüyor.
En sonuncusu C:\Users\Exper\Desktop\Örnek idi, bir önceki farklıydı, sn. DostKervani'da farklı klasöre yüklemiş. Bu dosyaları mesela C:\GORUSME gibi sabit bir klasöre koyarsanız, sizde bizde daha rahat ederiz. Her seferinde yeni klasörler oluşturmak veya dosyaları tekrar bağlamak zorunda kalmayız.

Dostlar ve hocalarım merhaba...
Dosyayı indirdim ve forma tıkladığımda " 'C:\Users\EXPER\Desktop\ÖRNEK.mdb' geçerli bir yol değildr. Yolun doğru yazıldığından ve dosyanın bulunduğu sunucuya bağlı olduğunuzdan emin olun." iletisi çıkıyor. Sayın Seruz'un düşüncesini dikkate alarak C:\GORUSME\ klasörü açtım. Hata iletisini nasıl düzelteceğimi bilmiyorum.. Benim masaüstü yolum, C:\Users\ASS\Desktop ...

Bu yolu en kolay nasıl düzeltebilirim. Yardımınızı rica ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla..
Son Düzenleme: 20/02/2010, 10:52, Düzenleyen: assenucler.
Çözüldü #5
Dostlar herkese iyi hafta sonları..

İlginizi ve yanıtınızı bekliyorum.
Çözüldü #6
Sayın Seruz bey;
bu bilgi ve çözümlerden dolayı teşekkürler

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da