Skip to main content

AccessTr.neT

Açılan Kutu Problemi

Açılan Kutu Problemi

Çözüldü #1
merhabalar. şöyle bir sıkıntım var. forma koymuş olduğum combo box içindeki verileri göremiyorum. örneğin açılan kutuda 5 adet seçim bulunuyorsa 5 satırı boş olarak görüyorum. içeriğini göremiyorum. nedense programı yazarken en az iki günde bir başıma geliyor. problemin nedenini bulamadım ama office programını tekrar kaldırıp kurduğumda düzeliyor. hep bunumu yapmam gerek. bunun nedeni sizce neolabilir. office neden bozulabilir?? acaba kısa bir yolu yokmu bunun
Çözüldü #2
Combo box verileri bir tablodan alıyorsa eğer, o tablodaki ilgili alanın biçim özelliğini büyük harfe zorlamışsanız, bazen bu sorunu yaşayabilirsiniz.
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Çözüldü #3
evet tablodan alıyor ve büyük harfe değitiriyor. büyük harf olayını iptal etmek çözermi problemi? denemekte fayda var artık ofisi kaldırıp yeniden kurmaktan bıkttım (:
Çözüldü #4
Bence bir deneyiniz sonucunu hepbirlikte görelim. Img-grin
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Çözüldü #5
Sn echoes, zaman zaman Puletin hocamın söylediği gibi problemlerle karşılaşmışızdır, ancak böyle bir durumu ilk defa duydum. Yani tekrar kurunca düzelmesi olayını.. Dolayısı ile sonucu bende merakla bekliyorum. Teşekkürler
Çözüldü #6
aynı sorun benimde başıma geldi. tabloları yeniden oluşturup verileri girmek gerekiyor. benim açılan kutu ve liste kutularının hiçbirinde veri görünmüyordu.
İyiki Varsın Access Img-grin

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da