Skip to main content

AccessTr.neT

Bilgisayarda Sürücü Harfini Değiştirme

access_delisi
access_delisi
3
4016

Bilgisayarda Sürücü Harfini Değiştirme

Arkadaşlar, herkese merhaba

bilgisayarıma format attım, bilgisayarımdaki D sürücüsünün adı galiba card reader olduğu için I oldu,

I surücüsünü nasıl tekrar D yapabilirim.

Bilgisayarımı sağ tıkladıktan sonra
yöneti tıklayınca açılan disk yönetimini kullanarak sürücü adını değiştiremiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.
SÖZ VERİYORUM... USLU DURUCAM...
Başlat-Çalıştır'ı açıp regedit yaz ve tamam'ı tıkla
HKEY_LOCAL_MACHINE/system/mounteddevices klasöründeki listeden sürücünün adını değiştir. Yani;

\DosDevices\D: 'ye sağ tıklayıp Yeniden Adlandır'ı tıkla ve D yerine Z yaz
daha sonra
\DosDevices\I: 'ya sağ tıklayıp Yeniden adlandırı tıkla ve \DosDevices\D: olacak şekilde I'yı D olarak değiştir.

son olarak

\DosDevices\Z: 'ye sağ tıklayıp Yeniden adlandırı tıkla ve \DosDevices\I: olarak değiştir.

Bilgisayarı kapatıp aç.

Bu işlemlerden önce I ve D sürücülerindeki önemli verilerini yedekle.
Bilgisayarım'a sağ tıkla Yönet(Manage) seç. Gelen pencerede solda Disk Yönetimi(Disk Management) Seç. Sağda hard disk, cd-rom vb. aygıtları ve bölümlerini göreceksin. Önce Kart Okuyucunun üzerine sağ tıkla orada sürücü harfi değiştir tıkla. D olan ismi başka bir harf seç. Böylelikle artık D ismi boşta kaldı. Şimdi de D yapmak istediğin sürücüde aynı olayı yap ve D ismini ver. En son Kart okuyucunun sürücü harfini istediğin gibi bir harf vererek sıraya koyabilirsin.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Alıntı:Bilgisayarımı sağ tıkladıktan sonra
yöneti tıklayınca açılan disk yönetimini kullanarak sürücü adını değiştiremiyorum.

sn alpeki99, söylediğiniz şekilde sürücü harfini değiştiremediğimi belirtmiştim, sledgeabın bahsettiği şekilde sorunu hallettim,

her ikinizede teşekkürler, iyiki varsınız, bu site iyiki var. Herkese teşekkürler.
SÖZ VERİYORUM... USLU DURUCAM...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task