Skip to main content

AccessTr.neT

hesaplama yapmak

oners
oners
7
2521

hesaplama yapmak

ekli örnekte küçüktür veya büyüktür le hesaplama yapmak
.rar vt1.rar (Dosya Boyutu: 10,71 KB | İndirme Sayısı: 15)
Ben anlamamak.Siz Site Kurallarıı iyice okumak?
Bana işe yarayan bir müdür göster,sana dünyayı yerinden oynatayım.
                                                                                        Descartes

(16/01/2010, 20:42)Bilgisayarcı yazdı: Ben anlamamak.Siz Site Kurallarıı iyice okumak?

Img-grinImg-grinImg-grinImg-grinImg-grinImg-grinImg-grinImg-grin
(16/01/2010, 20:21)oners yazdı: ekli örnekte küçüktür veya büyüktür le hesaplama yapmak

Form1 de demişsinizki; "burda komut5 ile yapmak istediğim ? ay gün den büyükse yıl a günü çarpıp seneye yazmak eyer gün ay dan küçükse yıl ile ayı çarpıp seneye yazmasını istiyorum "

Bu koyu renkle belirtiğim ifadeler aynı anlama gelmiyormu zaten? yoksa bana mı öyle geliyor Sopa
kardeş işe if ve else kalıbını araştırarak başlaya bilirsin.
Son Düzenleme: 16/01/2010, 23:30, Düzenleyen: mustafa_atr.
Kendiniz bir sorgu oluşturun ve bu sorgunun Sql ine,
Kod:
SELECT Tablo1.sıra, Tablo1.gün, Tablo1.ay, Tablo1.yıl, Tablo1.sene, IIf([ay]>[gün],[ay]*[yıl],"") AS [Seneye Yazılan]
FROM Tablo1;

yazın. Bakalım istedğiniz oldumu? Ancak sn mustafa_atr'nin söylemi doğru aynı ifadeleri kullanmışsınız. Bu yüzden sadece birtanesini göz önüne aldım. Kolay gelsin..
Konu çöp kutusuna taşınmıştır.
sn. oners, lütfen 1. mesajı düzeltip sorunuzu açık olarak yazınız. Mesajınızı düzelttiğinizde konunuz sorular bölümüne taşınacaktır.

Yönetici arkadaşlar, lütfen bu tip konuları çöp kutusuna taşıyınız.

Alıntı:10-) Konu açarken sorununuzu açık bir şekilde ifade etmelisiniz. Konuya örnek uygulama eklemek zorunludur. Mutlaka örnek uygulama (14. Maddede belirtildiği şekilde) ekleyin. Gerekirse aldığınız hata kodlarını, resimlerini ekleyin. Sorunuzu mutlaka konuya yazınız, konuya soru içeren slayt eklemeyiniz. bu şekilde sorunlarınızı daha kolay anlayabilir, sizlere daha rahat yardımcı olabiliriz.
[Uyarı Puanı: +2]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da