Skip to main content

AccessTr.neT

kalan hesabı

tamyoltornistan
tamyoltornistan
11
5056

kalan hesabı

Çözüldü #1
yeni yapmaya başladığım programda kalan hesabını bir türlü yapamadım. aynı satırda hesap yapıyor ama yeni ödeme yapıldığında bir önceki bakiyeden düşmüyor. - (eksi) olarak kalan veriyor. gecenin bu saati oldu hala uğraşıyorum.Icon_rolleyes eşref hocanın "koşturan bakiye"sine de baktım ama işin içinden çıkamadım.
.zip takip.zip (Dosya Boyutu: 18,79 KB | İndirme Sayısı: 6)
yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.
Çözüldü #2
Sn.tamyoltornistan, örneğinizde tablo sıkıntıları var. Eklediğim örnekte bakiye çalışmıyor demeyesiniz diye alt formu başlangıca koydum. Rakamları incelerseniz Bakiyenin doğru çalıştığını ancak girişlerde sıkıntı olduğunu anlayacaksınız. Artık gerekli düzenlemeleri siz yaparsınız. Saygılarımla
.rar takip_2010-01-16.rar (Dosya Boyutu: 20,2 KB | İndirme Sayısı: 26)
Çözüldü #3
sayın ercan hocam; ilginiz için teşekkürler ancak yaptığınız düzenlemeyi pek anlamadım. sizin yaptığınız alt formu poliçe formuna ekledim de yine aynı sonucu veriyor.??? ayrıca yeni bir form yapıp ödemeleri oradan mı girmem lazım? teşekkürler.
Çözüldü #4
Sn tamyoltornistan, sizin tablolardaki işleyişinizi bir daha kontrol etmeniz gerektiğini düşünüyorum. Bunun için öncelikle Sn cuneyt hocamızın aşağıda belirttiğim örneğini bir incelemelisiniz. Saygılarımla

https://accesstr.net/showthread.php?tid=4427
Çözüldü #5
Tablolarınıza Musterı No alanı oluşturarak ilişkileri bu alanlar üzerinden kurmanız sizin için daha iyi olacaktır.
2 tablonuzu değiştirdim biraz bir bakınız işinize yararsa ona göre takrardan düzenleyiniz.
Ayrıca Musterıye ait KALAN hesabı ve bu KALAN alanına göre YURUYEN BAKIYE ıslemınıde formunuza ekledim .Kolay gelsin
.rar takip.rar (Dosya Boyutu: 93,7 KB | İndirme Sayısı: 52)
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Çözüldü #6
Sayın Puletin;

Ürettiğiniz çözümleri takdirle izliyorum. Katkılarınız için teşekkür ederim..

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da