Skip to main content

AccessTr.neT

kdv % hesaplatma

kdv % hesaplatma

Çözüldü #1
arkadaşlar mrb. ya ben stok takip programına gelir gider ekledim şimdi gelir giderlerimi kdv yüzde hesaplama eklemek istiyorum kalem seçtiğimde yüzdesi ortak olarak tutardan çarpılsın... ve kdv dahil olan tutarların kdvsini nasıl çözeriz bilgisi olan varmı
.rar İPEKYOL GÜMRÜK.rar (Dosya Boyutu: 320,37 KB | İndirme Sayısı: 25)
Çözüldü #2
Sorunuzu daha açık ve ayrıntılı sorunuz hatta gerekirse sorunuz ile ilgili ekran resmini ekleyiniz. Açtım programı ama hangi formda nerede yapacağımı nereden bileceğim? İnanın insanı en çok sıkıntıya sokan şeyler bunlar.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
HOCAM ADIMLARI gösterdim şimdi gelir grubu açıklamasında seçiyoruz kdv % li hangisini seçersek onunj üzerinden hesaplama yapılsın..
Çözüldü #4
Yani yapmak istediğiniz şey oradaki fiyatın yanında bir tane daha metin kutusu olsun. Oraya KDV oranını yazalım üstüne ekleyip toplamını yazması mı? Yoksa O fiyata zaten KDV dahil ancak siz o paranın KDV si kaç TL yapıyor onu mu görmek istiyorsunuz?
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
o paraya kdv dahil kdvsi nekadar onu öğrenmek istiyorum.. birde raporlarda gözüksün işte 18 kdvli şu kadar tl 8 kdv lşi şukadara vs.
Çözüldü #6
Ancak bu şekilde yaparsanız hatalı hesap yapmış olursunuz. Örnek:

Ürün Fiyatı : 100 TL
%18 KDV si : 18 TL
KDV Dahil Toplam : 118 TL

geriye dönelim şimdi.

KDV Dahil Fiyat : 118 TL
Bu fiyatın %18 : 118-(118*(18/100)) yani 96,76 TL Tıklayın

görüldüğü gibi bir ürünün üzerine %18 KDV eklenilmiş hali ile KDV dahil üründen %18 düşmeniz aynı fiyat etmeyecektir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task