Skip to main content

AccessTr.neT

İşaretleme anındaki günü ve saati kayıt etmek istiyorum.

İşaretleme anındaki günü ve saati kayıt etmek istiyorum.

Çözüldü #1
İyi günler arkadaşlar. Ben işyerim için bir evrak kayıt programı yapıyorum. Ancak takıldığım bir konu var. Evrakların teslim tarihinin ve saatinin yazılması gerekiyor. Ancak bu işlem suistimale açık bir olay. Bu yüzden evet/hayır koymak istiyorum. Ben evet'i çek ettiğimde, yani evrakı alan bunu işaretlediğinde, sonraki iki sütunun birincisine işaretleme tarihini, ikincisine işaretleme saatini yazmasını istiyorum. Bu işlem konusunda yardımcı olursanız çok makbule geçecek. Teşekkür ederim.

+rep+rep+rep+repHalayHalay+rep+rep
Çözüldü #2
örneğinin ilgili kısımlarını ekleki ,üzerinde yapılsın
Çözüldü #3
(24/12/2009, 12:49)C*E*L*O*Y*C*E yazdı: örneğinin ilgili kısımlarını ekleki ,üzerinde yapılsın

Ekledim.
.zip Genel Evrak.zip (Dosya Boyutu: 115,35 KB | İndirme Sayısı: 7)
Çözüldü #4
iyi eklemişsin ama ,hangi tabloda ve hangi alanda çalışma yapılacak,bir çok yerde evet/hayır olabilicek alan var ve bir kaçtane de tablo, belirtirsen iyi olur
Çözüldü #5
sorguda gelensor bölümünde "teslim" sütununa işaretleme yapılınca, yanındaki "teslimtar" a tarihi, "teslimsaat" e de saate yazarsa süper olacak.

AzAz
Çözüldü #6
Gelensor'dan bir form oluştur ve Teslim'in GüncelleştirmeSonrasında olay yordamına;

Kod:
Me.TeslimTar = Date
Me.TeslimSaat = Format(Now, "hh:ss")

yaz.
Saygılar, iyi çalışmalar.
Kod, formül vs bilmek önemlidir ama mantığını yürütebilmek, nerede ve nasıl kullanılacağını bilmek daha önemlidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da